www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон. Дек. 10, 2018 8:22 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратено: Сре. Феб. 07, 2018 5:01 pm 
Отсутен
Конструктивен

Регистриран: Чет. Maј. 09, 2013 7:14 pm
Мислења: 795
Dosega ima uplati od cetvorica
Znaci 4 sigurni :D :D


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратено: Чет. Феб. 08, 2018 11:32 am 
Отсутен
Дружељубив

Регистриран: Чет. Aвг. 16, 2012 10:10 am
Мислења: 1019
Pa nie sme nemale i spinerdzii za na reka,izgleda samo sajber spinerdzii imame.
Ajde spinerdzii po masovno prijavuvanje. :saso: :saso:


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратено: Чет. Феб. 08, 2018 1:20 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Пет. Феб. 18, 2011 11:50 pm
Мислења: 9231
Локација: Skopje
Za na reka ima malku.
Poveketo lovat na ezero i more.

_________________
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратено: Чет. Феб. 08, 2018 1:37 pm 
Отсутен
Конструктивен

Регистриран: Пет. Феб. 10, 2012 1:25 pm
Мислења: 329
Локација: Штип
saso Напиша:
Za na reka ima malku.
Poveketo lovat na ezero i more.


Ние од источна Македонија ловиме претежно на река, јас познавам многу опремени и добри риболовци.
Причината што јас не се пријавувам во лига е тоа што немам недела како ден слободно веќе 4 години, а за опрема имам доволно, тоа не ми е проблем. Единствена недела што имав слободно е кога бев на дружењето на Маврово.
Инаку многу ми е мило што ќе има лига и би сакал да има многу пријавени риболовци.
Се гледаме во лига кога ќе влезам во пензија, за едно 27 години :D


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратено: Пет. Феб. 09, 2018 3:16 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

Регистриран: Саб. Дек. 18, 2010 9:47 am
Мислења: 5091
Локација: skopje
edno prashanje?

dali toa lekarsko za da se izvadi za natprevar ima od koja bolnica mora da se izvadi ili mozhe koj od kade saka???

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратено: Пет. Феб. 09, 2018 5:37 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

Регистриран: Вто. Jун. 28, 2011 12:13 pm
Мислења: 1734
Локација: Skopje
Vo Antiko trgovskiot ima poliklinika...tamu izdavaat lejarsko za sportisti...ke naglasis samo za sto ti e potocno,za sportski riboloven natprevar

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратено: Пет. Феб. 09, 2018 7:00 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

Регистриран: Саб. Дек. 18, 2010 9:47 am
Мислења: 5091
Локација: skopje
toa beshe ona posle siti mol i porano kade shto sme vadele od tamu ?
i mora samo od tamu nemozhe od drugo mesto a?
deka imam vrski na drugo mesto da mi dadat odma da ne se zamaram za tamu...
:mrgreen:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратено: Пет. Феб. 09, 2018 7:31 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

Регистриран: Вто. Jун. 28, 2011 12:13 pm
Мислења: 1734
Локација: Skopje
Ако им го признаваат лекарското може нормално...И јас се распрашував по амбуланти кај вадат и на крај појдов во Антико..жДа,таа е порано кај што вадевте лекарски.

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратено: Пет. Феб. 09, 2018 10:47 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

Регистриран: Сре. Oкт. 27, 2010 7:55 am
Мислења: 12802
Локација: Скопје
Мора да е од спортска медицина. Има државна под Кале, има приватна во Карпош 4 во трговскиот Антико. 500 денари и нема многу замарање како на државната.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратено: Сре. Сеп. 19, 2018 7:06 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

Регистриран: Пон. Aпр. 22, 2013 9:39 pm
Мислења: 232
Локација: SKOPJE
Ke ima li nekoe natprevaruvanje (druzenje ) godinava ?!?

_________________
Spinning forever !!!


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron