www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Jул 02, 2020 8:36 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 47 48 49 50 51 ELLIPSIS 53 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ШАТОРИ (што користиме и препораки)
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 01, 2016 10:00 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON 605
Сличен е меѓутоа не е тој чичко Васил...Овој има еден прозорец голем на винтерот,а мојот две помали...Тоа прва разлика што видов...Сепак се денес беше на кратко 15тина минути не ни успеав толку да го разгледам,општи работи само видов...
Само заборавив да пишам,со под е со патентче и спакувано во торбичка културно не мн големо...

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ШАТОРИ (што користиме и препораки)
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 01, 2016 10:24 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON 605
Trasul НапишиCOLON
Сличен е меѓутоа не е тој чичко Васил...Овој има еден прозорец голем на винтерот,а мојот две помали...Тоа прва разлика што видов...Сепак се денес беше на кратко 15тина минути не ни успеав толку да го разгледам,општи работи само видов...
Само заборавив да пишам,со под е со патентче и спакувано во торбичка културно не мн големо...
T.e. највероватно е тој,сега кога пофторно ќе погледнам...

[ img ]

Се надевам Кирца нема да се лути,ова е од неговиот фб...

[ img ]

[ img ]

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ШАТОРИ (што користиме и препораки)
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 01, 2016 10:29 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Na kakvo nevreme na velesko imame so ico sedeno vo ovojj sator

odlicen e edina mana koga si sam poradi tenkite sipcinja ke se iznamacis da go namestis

se istanato petka

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ШАТОРИ (што користиме и препораки)
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 01, 2016 10:30 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Trasul НапишиCOLON

T.e. највероватно е тој,сега кога пофторно ќе погледнам...[ img ]
Левиот или десниот?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ШАТОРИ (што користиме и препораки)
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 01, 2016 10:34 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON 605
Десниoт чичкo Вaсил

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ШАТОРИ (што користиме и препораки)
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 01, 2016 10:36 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Знам , се нашалив малку друже, ми стана интересен тој левиот
Со здравје да си го служиш


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ШАТОРИ (што користиме и препораки)
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 01, 2016 10:40 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON 605
Блaгoдaрaм...
Јaне кaкви беa шипчињaтa нa стaрoтo шaтoрче нa oвoј кaкo пoдупирaчи ми изгледaaт :mrgreen:

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ШАТОРИ (што користиме и препораки)
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 07, 2016 7:33 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON 605
Колеги...Сакам да го сменам делот (заокружен) т.е. прозорчето од Винтерскинот.Е сега прашањето ми е,со кој лепак да лепам најлон и платното,а да не направам штета....
Дали со двокомпонентен лепак за гума ќе завршам работа ?
Или некоја друга финта?

[ img ]

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ШАТОРИ (што користиме и препораки)
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 07, 2016 7:42 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
iskreno vidi so miki laplast sto moze da napravi,sepak se profesionalci vo rabotata

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ШАТОРИ (што користиме и препораки)
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 07, 2016 7:46 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON 605
Сигурно се професионалци немам збор,меѓутоа не збориме за квантна физика па фирма да ангажирам,ни па за којзнае колку квадрати...Го знаеш прозорчето пола квадрат е и помалце,затоа прашувам да не имал некој до сега искуство со ваа работа

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 47 48 49 50 51 ELLIPSIS 53 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum