www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон. Дек. 10, 2018 9:50 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Svetsko vo plivka - Belgija 2017
ТемаИспратено: Пон. Сеп. 11, 2017 3:16 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Пет. Феб. 18, 2011 11:50 pm
Мислења: 9231
Локација: Skopje
35-to
ako ne se lazam

_________________
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Svetsko vo plivka - Belgija 2017
ТемаИспратено: Пон. Сеп. 11, 2017 3:24 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

Регистриран: Сре. Oкт. 27, 2010 7:55 am
Мислења: 12802
Локација: Скопје
Од средина пак на крај. Затоа изгледа бараа промена на селектор со кој барем беа на средина на табела. Да може да прават што сакаат и да ја заебат работата.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Svetsko vo plivka - Belgija 2017
ТемаИспратено: Пон. Сеп. 11, 2017 3:27 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

Регистриран: Сре. Oкт. 27, 2010 7:55 am
Мислења: 12802
Локација: Скопје
Слика

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Svetsko vo plivka - Belgija 2017
ТемаИспратено: Пон. Сеп. 11, 2017 3:34 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

Регистриран: Сре. Oкт. 27, 2010 7:55 am
Мислења: 12802
Локација: Скопје
Еве и поединечен пласман

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Svetsko vo plivka - Belgija 2017
ТемаИспратено: Пон. Сеп. 11, 2017 10:25 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Пет. Феб. 18, 2011 11:50 pm
Мислења: 9231
Локација: Skopje
A za ova dobro upatenite dali imaat nesto da kazat ?

_________________
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Svetsko vo plivka - Belgija 2017
ТемаИспратено: Вто. Сеп. 12, 2017 8:00 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

Регистриран: Сре. Oкт. 27, 2010 7:55 am
Мислења: 12802
Локација: Скопје
До лани пливкарите се држеа на средината на табелата, имаа селектор и зададена тактика. Годинава добро познатата групација се побуни против селекторот, не трпеле некој да им кажува како да ловат. За жал и ти Сале ги поддржа. Селекторот не отиде на светско, такмичарите на цело со Мац сами си набавија храна (годинава 340-350 кг за разлика од 230-240 кг секоја година уназад), сами си одредија тактика и еве го резултатот. Можда резултатот ќе беше ист и со селекторот, но претходните години кажуваат друго.
Од главите си патиме сите.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Svetsko vo plivka - Belgija 2017
ТемаИспратено: Вто. Сеп. 12, 2017 8:12 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Пет. Феб. 18, 2011 11:50 pm
Мислења: 9231
Локација: Skopje
Gi podrzav bidejki koga ke dojdat najdobrite natprevaruvaci na sostanok na U.O. i ke ti kazat deka ne go sakaat toj covek za selektor i deka nema da rabotat pod negovo rakovodenje i deka pozadi ova stojat i ostanatite takmicari.
Mislam deka toa nema nekoja golema vrska so rezultatov.
Ke da e nesto drugo, no da pocekame da se vratat pa ke se doznae.

_________________
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Svetsko vo plivka - Belgija 2017
ТемаИспратено: Вто. Сеп. 12, 2017 9:38 am 
Отсутен
Дружељубив

Регистриран: Чет. Aвг. 16, 2012 10:10 am
Мислења: 1019
Pak kje bide:kjelavom KURCU dlake smetaju.
:saso:


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Svetsko vo plivka - Belgija 2017
ТемаИспратено: Пет. Дек. 22, 2017 9:33 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Пет. Феб. 18, 2011 11:50 pm
Мислења: 9231
Локација: Skopje
Bidejki od nasite natprevaruvaci tesko deka ke slusneme nesto eve sto velat bugarite za ova svetsko vo plivka
_________________
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до: