www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 19, 2024 1:51 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Помош за Млад Риболовец
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 07, 2011 2:05 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Kompir ne te izmacuva bratce bas ti kaza pametno, ne mozes za sve i svasta da doznaes na forumov treba malce da pocepkas po NET. Da se potrudis malce ne sve na gotovo i toa ne e izmacuvanje spored mene ako te interesira ke najdes 100% sum siguren, tuka sme da ti pomogneme za nekoi teski prasanja za koi tesko ke dobies odgovor i od NET pozz


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Помош за Млад Риболовец
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 07, 2011 7:40 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
kompir99 НапишиCOLON
Primer zaclenise i na drugi forumi Srbski,Hrvatski,Bugarski i tamu ima temi i materijal da citas minimum narednite 10 god,nemora da pisuvas nisto i da prasuvas nego otvaras tema sto te interesira i citas...
Така така, само охрабрувај ги нашиве “читачи“ како да не се вклучуваат во дискусии.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Помош за Млад Риболовец
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 07, 2011 2:16 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
pa dobro neka cacka po internet --po forumi ke najdi dosta informacii ali sepak
treba malce i negova inovacija nesto da mu dojdi kako EUREKA
--ZASTO takmicarskiot i rekreativniot ribolov se so baska pravila KAKO I KOMERCIJALNI I DIVI VODI
e sega kolku mozeme i znaeme nie ke pomozime i mladiot ribolovec mislam deka
dosta soveti dobi od ovaj forum a negovoe kako ke gi primenva KOGA KADE I KAKO
--AMA nekako slabo so reportazi od na tren osven od onaja so IZOLIROT STO JA PREPRAVE TRSKATA :mrgreen: :mrgreen:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Помош за Млад Риболовец
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 07, 2011 8:46 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
kompir99 НапишиCOLON
Mlad Ribolovec nekogas ne ke mozes da dojdes do odgovor na nekoi tvoi prasanja od mnogu drugi pricini,zatoa malku zaangaziraj se i iskoristi go cudesniot internet......Za mnogu raboti koi mene me interesirale sum gi doznal bez prasuvanje,na istiot nacin i na koj te sovetuvam.Primer zaclenise i na drugi forumi Srbski,Hrvatski,Bugarski i tamu ima temi i materijal da citas minimum narednite 10 god,nemora da pisuvas nisto i da prasuvas nego otvaras tema sto te interesira i citas...Ne se otkazuvaj zosto na kraj ke svatis deka za se sam si se zaangaziral i sam si dosol do rabotite koi si gi posakal ili ti trebale...Jas znam sto e razlikata od fiksno i klizecko olovo i kako i koga i za sto se koristi ama ke te ostavam malku i ti da gi ispotis prstite i ocite....Pozdrav i uzivaj vo letniot odmor....
apsolutno se slozuvam so kolegata KOMPIR99 so seto ona gore napisano
malku pobaraj niz forumot kolegata ima staveno adresi od mal milion stranici za ribolov razgledaj gi niv vo niv ima za sekoj po nesto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Помош за Млад Риболовец
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 10, 2011 11:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Млад Риболовец НапишиCOLON
abe vo edna tema filip0... mi imase receno za pogolema tapa da koristam klizaco olovo moze li nekoj da mi objasni koja e razlikata megu fiksno i klizace olovo i koj nacin kako se montira :?:
abe pameten si ti stom si naucil so wagler da lovis ke naucis i so klizno olovo :lol: jas ke ti dadam primer so slika koja vece ja imam postaveno na forumot toa e i dokaz deka nesakas da ucis na svoja raka nego cekas drug da ti sozvaka ti samo da goltas
[ img ]

vo slucaj da ne razbiras olovna suza e podvizno olovo vo forma na solza ti preporacuvam taa formaa da ja najdes eve i kako izgleda
[ img ]
isprobaj pa sam da napises dali si primetil razlika vo osetlivosta,cekam info

P.S gledam se trudis so sekoj majtap da teras zaebi ja taa rabota vidis deka nikoj ne ti pisuva vece.... sigurno ja gledas previse serijata dolina na volcite pa se usili mnogu,vo sprotivno i mojata pomos ke ti bide uskratena,vo dr tema gledam si stanal i krapdzija pa i za trski sovet davas,si cul ne si razbral taa finta so super lepak i ogin se upotrebuva so vrsnoto okce(sprovodnice) koga sakas da go zalepis odnosno odlepis

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Помош за Млад Риболовец
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 11, 2011 1:24 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Maј 18, 2011 11:08 pm
МислењаCOLON181
ЛокацијаCOLONСкопје
P.S gledam se trudis so sekoj majtap da teras zaebi ja taa rabota vidis deka nikoj ne ti pisuva vece.... sigurno ja gledas previse serijata dolina na volcite pa se usili mnogu,vo sprotivno i mojata pomos ke ti bide uskratena,vo dr tema gledam si stanal i krapdzija pa i za trski sovet davas,si cul ne si razbral taa finta so super lepak i ogin se upotrebuva so vrsnoto okce(sprovodnice) koga sakas da go zalepis odnosno odlepis[/quote]
Vote :!:

_________________
Eee Бах, Бах.. еден ебах и тај умре..


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum