www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 19, 2021 2:41 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Овластен проценител за недвижности
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 04, 2017 1:16 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON 2377
Колеги дали некој има познаник од проценувач за недвижности?
Станува збор за 119м2 парцела која е пат и за која треба да платам 5,000 денари за проценка :hit_head:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 04, 2017 3:19 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Зар толку зимаат за проценка?Цената варира од квадратурата или...?

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 04, 2017 3:41 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON 2377
Наводно до 600м2 боло 5.000 денари и смешно е да платам таа сума затоа што општина Илинден немаат овакво лице.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 04, 2017 7:30 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Tolku plativ jas za stanot od 80m2
Taa e segde tarifata

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 04, 2017 7:51 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
ijas plakavme za stan od 78kvardarti tolku ispadna kako pametam lani beshe...

a za eden drug dojde na drugar majkamu e procenitel i bezpari zavrshivme ahahah

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 04, 2017 10:14 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Нед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON 745
Предраг НапишиCOLON
Колеги дали некој има познаник од проценувач за недвижности?
Станува збор за 119м2 парцела која е пат и за која треба да платам 5,000 денари за проценка :hit_head:
PA PLATI SO E PROBLEMOT :lollol: :lollol: :hit_head: :hit_head: :dragon: :dragon: :foottap: :foottap:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 04, 2017 11:47 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
kako shto razbrav na chovekot od princip ne mu se plakja za neshto shto netreba da go plati zashto sistemot sigurno ne se usoglasil okolu taa tematika i najlesno udri po narodot :mrgreen:
ke si kupi za tie pari kolegata u najmala raka konci novi i olova za cela sezona da grmi mesto da gi dava vamu :lol:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 05, 2017 12:11 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
Shto se mora,ne e teshko. :saso: :saso:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum