www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 19, 2021 1:38 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 5 6 7 8 9 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 19, 2017 12:24 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Аки јас ги разбирам колегите потполно.
Сепак има таму по групата секакви рибари со секакви слики од улов и различни сфаќања за риболовот.
Но за жал... тоа е сликата и состојбата во МК.

Но ми се допаѓа ентузијазмот кој го имаш и вреди да се даде шанса.
Искористи го овој момент и пласирај го таму...се надевам дека нешто ќе се роди од сето ова.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 19, 2017 12:30 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
paa da be brat ke se raschue niz cela makedonia plus koga ke pochneme nie dovolno sme 10 lughee da pochnat vozot nema da zapre da vidat samo kako treba i deka ima zainteresiranost ke vidite makedonija ke ja kreneme na noze ahahahaah

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 19, 2017 8:21 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Дек 05, 2016 2:05 pm
МислењаCOLON 113
Aki prijatel ne se znaeme licno(a mozda sme se videle po vodive niz MK) od samiot pocetok imas poddrska od mene za ova i samo cekam info. za donacii i eventualno da iznajdeme finansiski prijateli poddrzuvaci, no mene mnogu povekje me zagrizuva faktot deka sto povekje vrakjame i poribuvame mrezarite i sertmadziite povekje race kje trlaat. Imeno minatava nedela kolku riba se izvadi so sertme na Drim toa cudo edno. Pravevme muabet za toa so Emil i mene mi lici deka se nemokjni okolu toa prasanje i toa na potegot kade bojnikot vleguva vo mrest, a i krkuskata za nekoj period. Daline mislis deka prvin toa treba da se doregulira kolku moze pa posle da se sproveduvaat vakvi ubavi akcii. Inace sum ZA kako i da se dogovorite. pozz


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 19, 2017 9:19 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Spaiva НапишиCOLON
Без префрлања, без оглед што се случува таму по фејсбук...сепак овде има поголема тежина од проста причина што е поддржано од здружение како Рибар 2011.

Фер е да видиме како ентузијазмот на Аки ќе помине и вреди да му се даде шанса.
Се согласувам со ова. Идејата е супер и треба да се поддржи, јас искрено веќе снимив 15-тина пуштања на пастрмки (толку фатив викендов) и кога ќе се отвори соодветна тема, ќе поставувам видеа, не за награда, туку за стимул и едукација.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 19, 2017 1:59 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Maр 26, 2014 4:37 pm
МислењаCOLON 51
Идејата секако дека е одлична и мислам дека сите спортски риболовци кои што риболоват заради адреналинот и љубовта кон риболовот ќе ја подржат, меѓутоа мислам дека свеста кај оние другите кои одат за да соберат што повеќе риба тешко дека ќе се подигне. Значи тој оди за да напуни фрижидер и мислам дека него не му значи ништо ни пехар ни награда од некоја симболична сума он тие пари ќе ги извади од продавање на рибата, а ние само би им помогнале со прецизирање на местото каде што рибата е вратена (докажувајки дека се работи за РМ) . Да не бидам погрешно сватен идејата е одлична и јас веќе имам неколку снимки само да не направиме спротивен ефект.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 19, 2017 3:16 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 720
ЛокацијаCOLON Skopje
A sto da pravime nie koj odvaj naogame vreme od rabotni obrski da otideme na riba a ne pak kapitalec da ulovime. Ako cekate od mene snimka od kapitalec uloven ke se iznacekate. Jas odvaj naogam vreme da odam na ribolov i da se porekreiram lovejki sitnurija, na ozbilen ribolovne ne veruvam deka i ovaa godina ke otidam a i da otidam ke treba cudo da se sluci i site kapitalci da pocnat bas kaj mene da udaraat a jas da gi vadam i slikam.
:fishing:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 19, 2017 3:26 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
sasokone НапишиCOLON
A sto da pravime nie koj odvaj naogame vreme od rabotni obrski da otideme na riba a ne pak kapitalec da ulovime. Ako cekate od mene snimka od kapitalec uloven ke se iznacekate. Jas odvaj naogam vreme da odam na ribolov i da se porekreiram lovejki sitnurija, na ozbilen ribolovne ne veruvam deka i ovaa godina ke otidam a i da otidam ke treba cudo da se sluci i site kapitalci da pocnat bas kaj mene da udaraat a jas da gi vadam i slikam.
:fishing:
ti kolega ke uchestvuvash vo najmnogu vratena riba sekoe idenje vrakanje po nekoe kilo sitna riba ke se sobiraat poeni vo nagradnata ;) ima i za tie kako tebe lek poleka samo ke sredime!

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 19, 2017 3:55 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Аки, терај ја замислата и само напред.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 19, 2017 5:49 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Maј 09, 2013 7:14 pm
МислењаCOLON 703


Mislam deka sum pobednik vo kategorija klen
Sto vikas AKI


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 19, 2017 9:22 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
mislam deka za samoproglasen pobednik definitivno si pobednik samo taka prodolzhi :ok_ok: :~~ :lepi:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 5 6 7 8 9 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum