www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 19, 2021 2:47 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 ELLIPSIS 9 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 18, 2017 8:45 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Филип НапишиCOLON
Аки, кај да го ставам клипот? :)
И со плашки ли може? :D

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 18, 2017 8:46 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Риба си е риба, тие допрва ќе растат и ќе станат големи, ние мушичарите не сме како спинерџиите, да требиме матици од 2-3-4-5 кг од кои може да излезат илјадници нови пастрмки ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 18, 2017 9:10 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON 1119
ЛокацијаCOLON Аеродром
:~~ :lepi: :ok_ok: :NotWorthy: :thumbs_up: :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 18, 2017 9:16 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
And the Oskar goes to...the Brainiac!!Аплауз молам.... :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 18, 2017 10:08 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON 1119
ЛокацијаCOLON Аеродром
Fico ne treba da se izostavi faktot deka osven musicarite site drugi se intelegentno indiferentni, evolucijata kaj drugite zakasnila. Si imas rabota so ne tolku samosvesni i priposti lugje, ako nekoj ne me svati sto sakam da kazam Emil moze da mu prevede, i vo idnina mozes da se sretnuvas so takov tip na lugje. I zatoa keep calm and go fishing.

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 18, 2017 10:27 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Не џавкај у празно, само соодветно му одговорив на Лимун на неговата глупава провокација :papa:

Уосталом, еве за Мавровско

10. КОЛИЧИНИ НА ДОЗВОЛЕН УЛОВ ПО ВИДОВИ РИБИ
Количините на дневен дозволен улов на риби по видови за рекреативен риболов на
акумулацијата Мавровско Езеро се прикажани на следната табела.
Табела 6. Количини на дневен дозволен улов по видови за рекреативен риболов
Вид на риба Количини на дозволен улов
Пастрмка 2 (два) примероци
Крап 2 (два) примероци
Клен до 10 (десет) примероци
Максимална дозволена количина на дневен улов на риба, за рекреативната зона
„Акумулација Маврово“ е вкупно до 3 кг.

Тоа значи дека доколку риболовецот во уловот има разни видови на риба, вкупната
количина на улов по рекреативен риболовец, на ден, не смее да биде поголема од 3 кг, а
воедно и не смее да бидат надминати максималните ограничувања за бројот на уловени
единки по видови.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 18, 2017 10:37 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Филип НапишиCOLON
Риба си е риба, тие допрва ќе растат и ќе станат големи, ние мушичарите не сме како спинерџиите, да требиме матици од 2-3-4-5 кг од кои може да излезат илјадници нови пастрмки ;)
Ние СПИНЕРЏИИТЕ не требиме риба...требат мрежарите,ЕЛЕМ што ја испушта водата и икрата останува на суво...тоа се требачите!!

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 18, 2017 10:40 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Ок, така нека биде :lepi:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 18, 2017 10:44 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
И дотични колеги што ловат маломерни пастрмки на Треска 3 и ги мезат после...ке се препознаат кои се!Тие се требачи...

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: IDEJA DA RAZMISLIME SITE !!!
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 18, 2017 10:46 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
limun75 НапишиCOLON
И дотични колеги што ловат маломерни пастрмки на Треска 3 и ги мезат после...ке се препознаат кои се!Тие се требачи...
Тие се требачи и криволовци. И тие исто така не почитуваат дозволени количини ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 ELLIPSIS 9 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum