www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 8:44 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ON LINE SHOP!?
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 21, 2016 9:02 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Феб 26, 2014 5:46 am
МислењаCOLON 96
a dali znete za internet bankarstvo koj se sigurnosti sistemi treba da gi ima ? dali znaete deka so site banki treba da se skluci poseben dogovor i deka dostavata mora da e preku poshta ? pokraj toa koj bi platil preku viza odkolku da se javi vo prodavnicata i to i to pushtimigo po kargo? a ako mu treba na nekoj tema za netstore neka mi pisi so dusha bi mu ja dal...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ON LINE SHOP!?
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 23, 2016 2:21 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
1. Не треба со сите банки договор, треба со една,а таа банка има договор со автентицирачки сервис односно Виза, Мастер итн.

2. Доставата немора да е преку пошта но мора да има доставница потпишана од клиентот/купувачот и вратена во фирма.

3. Најмал проблем е веб шоп, најголемиот е синхронизирање на лагер листите што има на лагер/магацин. Ако се прави заеднички веб шоп од повеќе продавници, дали тие продавници ќе го достават лагерот во посебен магацин или ќе го имаат кај нив па при нарачка ке добиваат известување што да испорачаат. Што ако го продал производот и го нема на лагер..? Сериозните решенија се врзани со магацин и лагер листи и продажба.

4. Одамна е размислувано ова со рибарскиве продавници од моја страна и дојдено е до заклучок дека нема кворум за онлајн шопинг односно не сакаат да одстапат лагер да седи само за онлајн шопинг, им се затвараат пари така..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ON LINE SHOP!?
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 23, 2016 4:16 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Немогуча мисија е ова кај нас...уште доооолго време.

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum