www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 3:46 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 08, 2016 9:34 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Почитувани Колеги,

Кој е во можност добро е да донира за луѓето чиишто членови од семејството и домовите настрадаа во големото невреме што го погоди Скопје.
Бројот за донации е 143-400 од сите мрежи.

[ img ]

[ img ]

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 08, 2016 10:21 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Ete ideja za humanitaren kup.federacija da organizira :shake_hand:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 08, 2016 10:26 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON 605
Вo црквa Св.Спaс вo дрaчевo се сoбирaaт дoнaции кoј е oд oкoлинaтa мoже дa пoмoгне дoкoлку е вo мoжнoст.
П.С. Дoнaции и пoмoш вo вид нa хрaнa,вoдa итн...

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 08, 2016 10:35 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Bravo trasul.jas veke donirav po tel.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 08, 2016 10:55 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Еве каде се може да се донира во Скопје, мапа со пунктови за донирање:

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewe ... h7YweNZaeQ

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 08, 2016 12:20 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Humanitaren kup.bez tazlika spin.musica.krap I site sredstva da se doniraat za nastradanite.
organizator federacija.toa e moj predlog.sekade se pravat vakvi raboti

samo da ne e mavrovica :)

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 08, 2016 12:34 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Koj kolku moze i saka, makar i flasa voda, bespotrebno e voj treba noj treba, seriozna situacija za site koi se pogodeni od poplavata, socustvo za semejstvtvata na pocinatite..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 08, 2016 1:51 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
JaneMK НапишиCOLON
Humanitaren kup.bez tazlika spin.musica.krap I site sredstva da se doniraat za nastradanite.
organizator federacija.toa e moj predlog.sekade se pravat vakvi raboti

samo da ne e mavrovica :)
Ubava e zamislata no smetam deka e tesko izvodliva.
Na lugevo im treba pomos brzo a vakva rabota ne moze da se organizira tolku brzo.
Baska e leto, golem del od lugeto se na odmori.
Mislam deka nacinive na koj se pomaga ( donacii preku telefonski broj i donacii vo voda/hrana/obleka ) ke bidat sosema dovolni za da se prebrodi najteskoto.
Drzavata treba da bide organizirana i spremna za vakvi nesakani katastrofi, treba da se odi so mehanizacija i luge da se iscisti i sanira ona sto e osteteno.
I ne treba da se pravat politiki od seto toa.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 08, 2016 11:06 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jун 10, 2011 5:18 pm
МислењаCOLON 358
ЛокацијаCOLON Skopje -Ilinden -
Покрај храна, вода, донации по телефон и други неопходни работи на луѓето им е од полза и помош на волонтерска база за расчистување на своите куќи и домови. Една е сликата од медиумите, на лице место е сосема по трагична и жалосна, луѓето го изгубија се што поседуваа. Апел! Секој на било каков начин да се вклучи во допринос за помош на настраданите.

_________________
Риболовот не е хоби - тоа е животeн стил...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum