www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 3:25 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 13, 2016 10:22 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Pocivaj vo mir Vlado,lesna ti zemja,socuvstvo do familijata.
Navistina bese skromen i miren covek

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 13, 2016 10:37 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Вто Дек 20, 2011 12:13 am
МислењаCOLON 110
Zalno.Golema zaguba.Pocivaj vo mir kolega.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 13, 2016 11:02 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Вто Јан 10, 2012 12:59 am
МислењаCOLON 296
Pocivaj vo mir kolega


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 13, 2016 11:18 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maј 14, 2012 4:06 pm
МислењаCOLON 243
ЛокацијаCOLON Маврово
Почивај во мир чичко Владо, нека ти е лесна земја.

_________________
If i'm not fishing, i'm thinking about it!

www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 14, 2016 8:49 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 24, 2011 9:26 am
МислењаCOLON 384
ЛокацијаCOLON Pristina
Nek mu je laka zemlja...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 14, 2016 10:14 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
Sochuvstvo do semejstvoto za golemata zaguba,neka mu e lesna zemja i vechno pametenje.Bog da go prosti.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 14, 2016 4:05 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON 3008
Спокој пријателе. Повеќе не те боли. Тивко во легендите.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 14, 2016 4:49 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Почивај во мир пријателе.

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 19, 2016 2:27 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
уффффф тешка вест(ми дојдоа солзи на очите).

Почивај во мир Владо, сочуство до негоата фамилија и до сите негови блиски, иако не сум се гледал многу време и многу пати ама ми остави трага како целживот да сме се познавале. Голем човек пример за Риболовец, пријател, другар.

па Владо порибувај, прави воблери и чекај не таму во вечните ловишта ке имаме поке време за дружење и за по риба

нека ти е вечна слава Голем Човеку :NotWorthy:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum