www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 2:11 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 13, 2016 1:21 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Колеги, денес, после кратко боледување, почина нашиот колега ВладоМКД, добар другар, страсен риболовец, еден од основачите на РИБАР 2011... :cry: Бог да го прости, нека почива во мир :cry:

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Немам зборови во моментов... Ќе ни недостига :cray:

Погребот ќе се одржи утре (14.07) на гробиштата во Бутел, во капела од 11:00 часот

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 13, 2016 1:27 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
жално ... бог да го прости :( :( :(

изгубивме добар човек , пријател и колега :( :( :(

сочуство до фамилијата :(

[ img ]

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 13, 2016 1:29 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
:cry: :cry:
Навистина жално....Ќе останат неговите слики, неговите теми, неговите воблери, неговиот придонес во развојот на спинингот и правењето на воблерите...Ќе остане неговиот ник ВладоМКД.....и се надевам неговото име вечно и секогаш кога ќе организираме нешто во спининг...

Мислам дека Спин дружбата на Рибар си го најде своето име за иднина... :cry:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 13, 2016 1:31 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Јан 03, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON 158
Malku go poznavav,no dovolno za da znam deka e golem covek.
Pocivaj vo mir Majstore.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 13, 2016 1:33 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Premnogu dobar covek za mlad da otide.
pocivaj vo mir prijatele I pecaj gore kolku sakas :cray:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 13, 2016 1:40 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Почивај во мир ВладоМКД
:cray:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 13, 2016 1:42 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Мој колега, мој брат, мој пример за човечка големина, мој ортак во риболовот.

Човек височина, човек ангел, татко и сопруг, верен и безрезервен пријател, голем мајстор во риболовот.

Ќе ни недостига многу, на сите нас...Особено мене, душава ми плаче!!

Колега мој драг, најди мирни води таму горе и не заборавај дека ќе бидеш во нашите сеќавања.

Со секое зафрлување, со секоја риба, со секој успех ќе бидеш во моето срце.


ПОЧИВАЈ ВО МИР КОЛЕГА МОЈ - ЧОВЕЧИНО СО СРЦЕ КАКО ПЛАНИНА!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 13, 2016 1:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON 1142
Бог да го прости, нека му е лесна земјата !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 13, 2016 1:46 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 720
ЛокацијаCOLON Skopje
Почивај во мир Владо


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: In Memoriam
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 13, 2016 1:54 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Бог да го прости..

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum