www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 8:57 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLON Пет Jул 08, 2016 8:27 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Dimitar НапишиCOLON
Настрана Карпологија.Јас барем не сум видел некаде да има резервни делови,освен кај трски со доживотна гаранција.Додуша и они немаат за продавање туку пракаш оштетен дела и или ти сервисират или ти менуваат со нов.
Но во продажба нема.Или ако сум грешка посочете каде има.
Друго е тоа што трските Пролоџик си произведуват во Кина па така да некој модел се прави сериски таа и таа количина и крај.Поради таа количина се и таа цена која што се.
Сигурно немаат потреба да пуштат во прозводство одредена количина само делови,а тие да бидат по некоја разумна цена.

За да кошта таа трска пример 50еу треба да се изработат пример 10.000 парчиња минимална количина,е сигурно нема било која фабрика во Кина да произведе и 10.000 парчиња одреден резервен дел па тој да би коштал еве на пример 5еу. туку ке кошта скоро колку цела трска.

Ова го зборам од искуство,бидејки продавам столици Made in EU но поголем дел од елементите се кинески.Кога имаме дел кој е под гаранција го враќаме тој дел и ни даваат нов.Доколку сакаме да купиме елементи посебно,а не се под гаранција,само еден обичен амортизер за најефтиното столче кошта скоро колку цела столица.Се тоа е резултат поради пореметување на серијата.
6kom trpexarski mi trebaat.

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLON Пет Jул 08, 2016 9:14 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
ico baits НапишиCOLON
6kom trpexarski mi trebaat.
Канцелариски има само.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum