www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 2:55 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 06, 2016 9:28 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Badzo si imal maler i toa ti,ne e problem vo Carpologija kako distributer na odreden brend vo ovoj slucaj Prologic.Isti slucaj e so cela evropa ajde najde rezerven del za tvoite trski vo Germanija ili bilo kade vo evropa.Isto ti e sekade nema rezervni delovi nikoj ne ni pravi za takov tip na trski.I Daiwa ili shimano da si da si kupil od najakata prodavnica vo evropa tesko deka bi dobil rezerven del da kupis.
Go svacam tvojot revolt ali ke moras da se pomiris so toa.....

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 06, 2016 9:32 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Настрана Карпологија.Јас барем не сум видел некаде да има резервни делови,освен кај трски со доживотна гаранција.Додуша и они немаат за продавање туку пракаш оштетен дела и или ти сервисират или ти менуваат со нов.
Но во продажба нема.Или ако сум грешка посочете каде има.
Друго е тоа што трските Пролоџик си произведуват во Кина па така да некој модел се прави сериски таа и таа количина и крај.Поради таа количина се и таа цена која што се.
Сигурно немаат потреба да пуштат во прозводство одредена количина само делови,а тие да бидат по некоја разумна цена.

За да кошта таа трска пример 50еу треба да се изработат пример 10.000 парчиња минимална количина,е сигурно нема било која фабрика во Кина да произведе и 10.000 парчиња одреден резервен дел па тој да би коштал еве на пример 5еу. туку ке кошта скоро колку цела трска.

Ова го зборам од искуство,бидејки продавам столици Made in EU но поголем дел од елементите се кинески.Кога имаме дел кој е под гаранција го враќаме тој дел и ни даваат нов.Доколку сакаме да купиме елементи посебно,а не се под гаранција,само еден обичен амортизер за најефтиното столче кошта скоро колку цела столица.Се тоа е резултат поради пореметување на серијата.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 06, 2016 9:43 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON 1040
ЛокацијаCOLON Bitola
filip030682 НапишиCOLON
Badzo si imal maler i toa ti,ne e problem vo Carpologija kako distributer na odreden brend vo ovoj slucaj Prologic.Isti slucaj e so cela evropa ajde najde rezerven del za tvoite trski vo Germanija ili bilo kade vo evropa.Isto ti e sekade nema rezervni delovi nikoj ne ni pravi za takov tip na trski.I Daiwa ili shimano da si da si kupil od najakata prodavnica vo evropa tesko deka bi dobil rezerven del da kupis.
Go svacam tvojot revolt ali ke moras da se pomiris so toa.....
Samo da se uveris vo sprotivnoto:
-pisi im vo Formax, demek si skrsil nekoja slicna kako ovie prosecna trska.
Posle ke pravime muabet :ok_ok:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 06, 2016 9:56 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Sum pisuval mi ispratija feeder trska so samo eden vrv a idat tri,i cekav dva meseca i na kraj mi pratija od reklamirana trska koja bila vratena oti nekoj ja prepolovil a vrvovite bile zdravi,eve i Daniel skrsi telecarp od formax prasaj go dali najde del.....

Pozdrav verojatno ke te sluzi sreca so druga ribolovna oprema mozda siot maler si go istrosil odednas pa nema da te prati vo idnina.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 07, 2016 1:05 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Zatoa preku generqlen zastapnik ke pazarite,da nemate problemi :D decki nastrana zaebancii ,nikoj od tie p...i srpski ne vrsi usluga ja da vi kazam..osven ako moraat, taka da pecajte i uzivajte i prezalete 50 smrdeni evra..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 07, 2016 6:05 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
mene na primer mi donesova torbica so rasipan patent i ja vrativ posle nekoe vreme i mi dadova nova vo karpologija preku gazda ico ;)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 07, 2016 6:17 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
ico baits НапишиCOLON
Zatoa preku generqlen zastapnik ke pazarite,da nemate problemi :D decki nastrana zaebancii ,nikoj od tie p...i srpski ne vrsi usluga ja da vi kazam..osven ako moraat, taka da pecajte i uzivajte i prezalete 50 smrdeni evra..
nema potreba so takvi komentari ti od niv zivees...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 07, 2016 9:36 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Obratno e.

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 07, 2016 9:42 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
[ img ]

Овие не се кршат, има цела шума :lol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLON Пет Jул 08, 2016 1:38 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
ico baits НапишиCOLON
Obratno e.
jak ! :lepi:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 9 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum