www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 8:12 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Maestral 9 - Drven Pod
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 13, 2017 8:22 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Sper, iverica ne bi preporacal pa i da e ,, vodootporna ,,

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Maestral 9 - Drven Pod
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 13, 2017 8:58 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Вто Јан 10, 2012 12:59 am
МислењаCOLON 296
dzver НапишиCOLON
bubo skopje НапишиCOLON
ЕЛКОТЕХНА ДОО
ул. Народен Фронт 5/2-4, 1000 Скопје, Р. Македонија / Тел: +389 2 3209 669, 3228 477 / Факс: +389 2 3209 663 / е-пошта: contact@elkotehna.com.mk
Магацин: Индустриска зона Визбегово - Јадранска магистрала б.б.Јас прашував овде пред 3 месеци квалитетна водоотпорна иверица 4..8..10..12..15мм дебелина, за цената не ми текнува колку беше цела табла ама и пола мислам дека ќе заврши работа.Една даска ми беше оштетена најдов помало парче заврши работа здравје на пролет планирам цел под нов.
bubo edno e iverica drugo e sper ploca, sperot e mnogu podobar od ivericata ama i poskap e
Шпер плоча колега се извинувам моја грешка.Една плоча од подот ми се распадна па како заменска ставив шпер плоча која наводно се користи за шалување бетонски ѕидови и столбови е сега како е третирана и колку е отпорна на вода и колку ќе трае незнам.Јас ја користам веќе година дена и по дожд и сонце сега за сега добро се држи ама пак знак прашалник колку ќе трае.Еве и Сашо рече иверица и шпер не, што би препорачале на пролет планирам целиот под да го сменам.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Maestral 9 - Drven Pod
ТемаИспратеноCOLON Чет Дек 14, 2017 1:07 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Maр 23, 2012 9:31 pm
МислењаCOLON 831
ЛокацијаCOLON skopje
bubo skopje НапишиCOLON
dzver НапишиCOLON
bubo skopje НапишиCOLON
ЕЛКОТЕХНА ДОО
ул. Народен Фронт 5/2-4, 1000 Скопје, Р. Македонија / Тел: +389 2 3209 669, 3228 477 / Факс: +389 2 3209 663 / е-пошта: contact@elkotehna.com.mk
Магацин: Индустриска зона Визбегово - Јадранска магистрала б.б.Јас прашував овде пред 3 месеци квалитетна водоотпорна иверица 4..8..10..12..15мм дебелина, за цената не ми текнува колку беше цела табла ама и пола мислам дека ќе заврши работа.Една даска ми беше оштетена најдов помало парче заврши работа здравје на пролет планирам цел под нов.
bubo edno e iverica drugo e sper ploca, sperot e mnogu podobar od ivericata ama i poskap e
Шпер плоча колега се извинувам моја грешка.Една плоча од подот ми се распадна па како заменска ставив шпер плоча која наводно се користи за шалување бетонски ѕидови и столбови е сега како е третирана и колку е отпорна на вода и колку ќе трае незнам.Јас ја користам веќе година дена и по дожд и сонце сега за сега добро се држи ама пак знак прашалник колку ќе трае.Еве и Сашо рече иверица и шпер не, што би препорачале на пролет планирам целиот под да го сменам.
aj koga ke imam vreme ke ti sliknam sto napraiv kako izgledaat,ima tabli od 9mm i 12 mm vodootporen sper ili kako sto navede gospogata se koristat bas za taa namena


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Maestral 9 - Drven Pod
ТемаИспратеноCOLON Чет Дек 14, 2017 1:08 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Maр 23, 2012 9:31 pm
МислењаCOLON 831
ЛокацијаCOLON skopje
saso НапишиCOLON
Sper, iverica ne bi preporacal pa i da e ,, vodootporna ,,
sto bi preporacal saso?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Maestral 9 - Drven Pod
ТемаИспратеноCOLON Чет Дек 14, 2017 7:57 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Вто Јан 10, 2012 12:59 am
МислењаCOLON 296
dzver НапишиCOLON
bubo skopje НапишиCOLON
dzver НапишиCOLON
bubo skopje НапишиCOLON
ЕЛКОТЕХНА ДОО
ул. Народен Фронт 5/2-4, 1000 Скопје, Р. Македонија / Тел: +389 2 3209 669, 3228 477 / Факс: +389 2 3209 663 / е-пошта: contact@elkotehna.com.mk
Магацин: Индустриска зона Визбегово - Јадранска магистрала б.б.Јас прашував овде пред 3 месеци квалитетна водоотпорна иверица 4..8..10..12..15мм дебелина, за цената не ми текнува колку беше цела табла ама и пола мислам дека ќе заврши работа.Една даска ми беше оштетена најдов помало парче заврши работа здравје на пролет планирам цел под нов.
bubo edno e iverica drugo e sper ploca, sperot e mnogu podobar od ivericata ama i poskap e
Шпер плоча колега се извинувам моја грешка.Една плоча од подот ми се распадна па како заменска ставив шпер плоча која наводно се користи за шалување бетонски ѕидови и столбови е сега како е третирана и колку е отпорна на вода и колку ќе трае незнам.Јас ја користам веќе година дена и по дожд и сонце сега за сега добро се држи ама пак знак прашалник колку ќе трае.Еве и Сашо рече иверица и шпер не, што би препорачале на пролет планирам целиот под да го сменам.
aj koga ke imam vreme ke ti sliknam sto napraiv kako izgledaat,ima tabli od 9mm i 12 mm vodootporen sper ili kako sto navede gospogata se koristat bas za taa namena
:lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Maestral 9 - Drven Pod
ТемаИспратеноCOLON Чет Дек 14, 2017 9:56 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
dzver НапишиCOLON
saso НапишиCOLON
Sper, iverica ne bi preporacal pa i da e ,, vodootporna ,,
sto bi preporacal saso?
Sper

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Maestral 9 - Drven Pod
ТемаИспратеноCOLON Чет Дек 14, 2017 9:29 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON 1139
ЛокацијаCOLON Skopje
Шпер слободно 10 мм и заштитија неколку раце,ич не се секирај и фабричката е таква,е сега подобро е алуминси под ама таа инвестиција вреди на посаглам чамци .

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum