www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 8:04 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Pomos okolu Tablet
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 17, 2015 11:00 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Sakam da poracam od Amerika tablet ali mnogu ne gi razbiram..Na sto da obrnam vnimanie i sto bi mozel da kupam do 120 ..30 trieset dolari...I adresa od kade e najpovolno..

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pomos okolu Tablet
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 17, 2015 11:31 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
Компир јас имам еден на Самсунг веќе трета година и батерија држи како и на почеток кога го земав. Немам зборови за него. Гледам сега и Леново пуштија таблети, а колку што знам во врска со Леново имаат издржливи батерии. Гледај подобар процесор и батерија, како и на смарт телефон. И да не е под 10 инчи, моја препорака.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pomos okolu Tablet
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 17, 2015 12:09 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
И јас имам Самсунг таблет, топ е.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pomos okolu Tablet
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 17, 2015 3:11 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Чет Maј 29, 2014 3:57 pm
МислењаCOLON 99
Компир,
Види го овој таблет кај нас. Според мене најдобро нешто.
Ако ти праи мерак да се јавувам за цена.
http://www.anhoch.com/product/35487/tab ... android-50


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pomos okolu Tablet
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 17, 2015 3:39 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Убаво делува, ама Лолипопот се уште има багови и тоа баш кај моделите на Гугл (Нексус) што е ептен смешно, али тоа е тоа. А и 7-ца е, мал ќе му биде на Компир, многу му се здебелени прстите последниве години :)

А веќе за таа цена, боље ова да го земе, барем е 10“

http://www.anhoch.com/product/38244/tab ... -backwhite

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pomos okolu Tablet
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 17, 2015 4:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Bato posto sum trup za ovie raboti ali nekako poveke mi se sviga ovoj Filip sto go postavi ako ne ti e problem prasaj za cena i dali moze na dainers..Fala mnogu..

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pomos okolu Tablet
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 17, 2015 5:31 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maј 14, 2012 4:06 pm
МислењаCOLON 243
ЛокацијаCOLON Маврово
kompir99 НапишиCOLON
Bato posto sum trup za ovie raboti ali nekako poveke mi se sviga ovoj Filip sto go postavi ako ne ti e problem prasaj za cena i dali moze na dainers..Fala mnogu..

Па нели од Америка ќе нарачуваш, како на дајнерс на рати. Ти си играш мајтап со нас? :) Јас имам два различни модели од Асус и сум презадоволен.

_________________
If i'm not fishing, i'm thinking about it!

www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pomos okolu Tablet
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 17, 2015 5:57 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
zemisi na lenovo nekoj model za evtini pari top se i izdrzhlivi a za malce pari ke dobiesh mnogu,jas od lenovo sum zadovolen :lepi:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pomos okolu Tablet
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 17, 2015 6:29 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Земи си го тој Филип шо го постави и не се замарај... :lepi:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Pomos okolu Tablet
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 17, 2015 9:22 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Сaмсунг тaблет летoвo дoнесен oд Америкa,истиoт тукa вo VIP истa ценa беa.Сaмo Сaмсунг,другoвo е ѓубре невиденo.Некa не те лaже ценa,сaмo нервoзи ке си имaш сo чкaртoини.

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum