www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 9:24 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Кражба на трски !!
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 11, 2015 2:50 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
Молам за информација ако некој слушне да се продаваат 2x Shakspeare Borak carp 3.60 3lb дводелни и 2x Prostar Competition 3.90 3 lb исто така дводелни трски..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кражба на трски !!
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 11, 2015 10:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON 2075
ЛокацијаCOLON Kumanovo
:?: :?: :?: :?:

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кражба на трски !!
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 11, 2015 10:15 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Што се чудиш Даниел, трските го промениле сопственикот!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кражба на трски !!
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 12, 2015 12:13 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
Станав од спиење сабајле трските, задните колчиња и црпката ги нема, сигнализаторите пошто водата од дождот вечерта го покачи нивото на водата за околу 40 цм и беа во вода не беа чепнати, фидерот поставен на 2 метра од крапските трски и рибите во чуварка исто така стоеа. А цела вечер имаше јак дожд и силен ветар што во автомобилот муабетот не си го слушавме од капките што удира на кровот на автомобилот.
Едноставно не ми влегува во памет како ова може да се случи, не знам дали да се смеам или плачам :o :o :? :? :shock:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum