www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 9:13 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 05, 2015 12:42 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Доволно се или уште да барам (8 се скроз нови)?

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 05, 2015 12:57 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Љупче,кај мене на работа ги продавам имам залиха 100бр. само малку цената е висока 250денари пакетче од 10бр.Ако ти требат кажи да ти пракам.

П.С.Ако ти требат повеке кажи ми може да се нарачат.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 05, 2015 1:08 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Јас гага му ги давам :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 05, 2015 1:13 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Филип НапишиCOLON
Јас гага му ги давам :D
:mrgreen: Е да се мои би ги дал,но јас ги продавам.Служба си е служба :D

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 17, 2015 5:13 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 19, 2011 7:29 pm
МислењаCOLON 698
ЛокацијаCOLON Свети Николе
Здраво колеги, ке ми треба помош од вас кој знае. вчера направив беља ја скршив керамиката на првата водица на параболикот, дали некој знае како да го решам овој проблем, каде може да се најде само керамичко прстенче или ке мора да се вади па става нова водица ? Фала однапред
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 17, 2015 6:48 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Obrati se kaj pepi vo dam

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 18, 2015 5:56 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
12mm ili 16mm keramika imash u Mak Dam.. pepi ke ti ja sredi za 15 min.. kafe i kokakola :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 21, 2015 10:41 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Вто Дек 20, 2011 12:13 am
МислењаCOLON 110
Edna mala pratka da se zeme od Belgrad I da se donese vo Skopje.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 22, 2015 5:39 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Јан 11, 2012 3:31 pm
МислењаCOLON 90
ЛокацијаCOLON Skopje
Би сакал да замолам некој што доаѓа од Белград за Скопје дали може да ми донесе торба со род-под(долга околу метар,широка околу 30цм,дебела околу 5цм)од кај мои пријатели.Мојот моб е 076445088
Однапред ви благодарам


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Саб Aвг 01, 2015 11:37 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Znae li nekoj dobar majstor za lcd televizor vo Skopje,ama da ne e video data :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum