www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 9:10 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 20, 2015 8:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
Stole НапишиCOLON
Гoспoдo фoрумџии уште се пoтврди изрекaтa:
Кoгa имaш мaкa кaжи јa нa глaс. Некoј ќе ти пoмoгне.
mudra misla ke ja zapisham :lepi:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 20, 2015 10:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Аки не зaебaвaј.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 20, 2015 10:22 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
e za ova bev mnogu seriozen :P
jas sum od toj tip na lugje koga imam problem nese sramam pomosh da pobaram :lepi:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Пет Maј 29, 2015 9:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
[ img ]

Кастрачот за жива ограда конечно е комплетен.

Благодарност до Милчо и Тафтабит кои помагнаа да допатува до мене и секако најголема благодарност за Васил кој го најде ножот, го купи и испрати.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Саб Maј 30, 2015 5:30 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 25, 2011 12:15 am
МислењаCOLON 48
ЛокацијаCOLON Скопје-Лисиче
Со здравје да се служиш инче добар бравар може да го завари и избруси без проблем мојот е заварен и функционира без проблем веќе 3 години и тоа еднаш неделно на ограда од 150м а мајсторот Ангеле во сервисот на еуро-тулс на на битпазар толку се разбира.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 04, 2015 1:59 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
Да не почнувам нова тема. Имам една голема мака, па ако некој може да ми помогне, ќе му бидам многу благодарен. Дали некој знае каде во Мк можам да најдам Floppy дискети ??? Знам дека одамна не се користат, ама за жал некои од машините со кои работам, работат само со овие дискети. И 99% од тие што ги имав испоцркаа. Секоја информација за тоа каде можат да се најдат е добредојдена. Јас се шо знаев од фирми прочешлав и изгледа никој веќе не држи.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 04, 2015 2:05 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
1.44 или 5.25? :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 04, 2015 2:09 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
1.44 ми требаат :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 04, 2015 2:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Да проверам јас покасно мислам дека имам некоја дома.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 04, 2015 2:11 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Јас ќе протарашкам на работа, сигурно ќе најдам нешто.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum