www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 3:09 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 14, 2015 10:30 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Сега им пишав на нивната страна дали има и каде може да се купи нов нож па да видиме што ќе одговорат.
За секој случај утре ќе им се јавам и во сервисот да прашам!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 14, 2015 10:33 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Да. Taa e.
A ова се ознаките:

Raider RD-HT03
Art. N 110104
Voltage 230V~50Hz
Power 450W
No-load speed 2100 min
Cutting capacity 11 mm
Cutting length 460 mm

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 14, 2015 10:34 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Фала за ангажманот.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Пет Maј 15, 2015 11:50 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Столе прашав во сервис , имат резервен нож, кошта 30ЛВ или по официјален курс сперема денарот 960Ден.
Ако цената ти одговара во Понеделник можем да ти го купам, после ќе мислиме како да го добиеш ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Пет Maј 15, 2015 1:26 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Никаков проблем. Зимај го. :thumbs_up:
Плаќањето ќе го договориме на ПП. А испораката здравје. Ваљда ќе се создаде прилика.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 18, 2015 4:11 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
[ img ]

[ img ]

Ножот купен, сега да обезбедиме транспорт и Столе средувај градината :ok_ok:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 18, 2015 4:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Моја благодарност уште еднаш.
Останатото на ПП

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 18, 2015 4:39 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Гoспoдo фoрумџии уште се пoтврди изрекaтa:
Кoгa имaш мaкa кaжи јa нa глaс. Некoј ќе ти пoмoгне.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 20, 2015 1:53 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 25, 2011 12:15 am
МислењаCOLON 48
ЛокацијаCOLON Скопје-Лисиче
Стариот може да се завари за резерва пошто им се мана ножевите али кинеските а овој бугарскиот би требало да тера


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 20, 2015 12:53 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Јоцо. Благодарам на советот, но во сервисот ми рекоа тоа да не го правам бидејќи се нарушувал балансот и доаѓа до “луфта“ на роторот. Освен тоа ножот е тенок околу 1 мм. нема како да го завариш.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum