www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 2:00 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 6 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 11, 2015 11:13 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
На машината за шишање огради ( тример) марка Raider ми се скрши горниот нож ( 46 см долг). Сервисот во Скопје НЕМА таков дел.
Некако да го обезбедам со Ваша помош.
Однапред благодарам за секој вид инфо.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 12, 2015 8:32 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Феб 16, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 305
02 2656841/3237037-BENTREJD
Ova se telefoni od uvoznikot.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 12, 2015 12:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Бубе, благодарам. Стапив во контакт ама нарачале од Кина и кога ќе им дојдат не знаат.
Ме препратија во Бугарија да барам.
Ке ја пробаме и таа среќа.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 12, 2015 11:19 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
Stole НапишиCOLON
Бубе, благодарам. Стапив во контакт ама нарачале од Кина и кога ќе им дојдат не знаат.
Ме препратија во Бугарија да барам.
Ке ја пробаме и таа среќа.
mtd gradina
probaj

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 14, 2015 1:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Zoki rib.prikazni НапишиCOLON
Stole НапишиCOLON
Бубе, благодарам. Стапив во контакт ама нарачале од Кина и кога ќе им дојдат не знаат.
Ме препратија во Бугарија да барам.
Ке ја пробаме и таа среќа.
mtd gradina
probaj

Фала Зоки. Пробано. НЕМА.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 14, 2015 1:10 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Овој модел?

http://www.raider.bg/bg/detail_252.html

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 14, 2015 1:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Да тој модел.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 14, 2015 7:23 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
[ img ]

Под кој број е делот кој го бараш Столе?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 14, 2015 10:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Василе, благодарам.

Сметај дека мојава веројатно е правена во Кина.

Делот кој ми е потребен на спецификацијата ГО НЕМА, затоа го сликав.

Во оригиниал треба да изгледа вака:

[ img ]


Кај мене е ваков: :head_bang:

[ img ]

Дали има повеќе типови со ист назив незнам.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Барам помош
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 14, 2015 10:20 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Сега кога ја загледав сликата на машината забележав дека ножовите се исти како тој што си го сликалдодека на спецификацијата се други ножови.
Таму има два ножа мислам кои се движат напред назад и така сечат, барем така мислам дека беше.
Столе твојата машина е со исти ознаки како од линкот на Филип?
Прашувам за да може да добијам точна информација од сервисот


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 6 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum