www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Aпр 20, 2024 12:10 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Благодарност до niko
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 03, 2014 5:46 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON684
Едно возило остана дефект, па niko го шлепаше до граница откако повика мајстори за да го проверат возилото (кое не можеше да се поправи на лице место). Ете. Фала многу уште еднаш другар, дај Боже да се сите како тебе! :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:

_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Благодарност до niko
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 03, 2014 5:48 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON684
Пример за останатите колеги-рибари!

_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Благодарност до niko
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 04, 2014 9:38 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
sinooksk НапишиCOLON
Јунаците на мака се познаваат, така било и така и ќе биде. Заради несебичната помош пружена во невоља ( и тоа не директно кон мене, туку кон мои "пријатели" - со кои никогаш повеќе никаде нема да одам), јавно да се заблагодарам на niko во мое и во нивно име за помошта пружена на пат. Несебично помогна, а тоа денес е реткост. Затоа, големо БЛАГОДАРАМ ДРУГАР, едвај чекам пак да се видиме,но во поубави услови и со смеење! :)
Оваа твоја случка ме потсеќа на мојата и моите да ги наречам „пријатели“со прст не мрднаа кога останав дефект со колата во Грција,на -1 степен, 8 саата да чекаш на пат а во исто време моите „пријатели“знаејќи дека си дефект мирно да си ловат риба,другиот пријател 6 км пешачеше до кај нас со полна опрема а овие „пријатели“од другата страна му рекле само оти сме дефект и си продолжиле да си пецкат,мува не ги лазело, за пото да измислат разни приказни зошто не дошле да ни помогнат.Мислам дека глумците ако го прочитат овој пост ќе се препознаат па си велам да им се заблогадарам и да даде господ и на нив тоа да им се случи.Благодарам на вниманието! ;)


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 8 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum