www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 8:41 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 07, 2013 10:52 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
$DARE$ НапишиCOLON
Баш сум инспириран па сега ми текна.... а музиче ке има ли ? :eatdrink:

Ако ни го “свирне“ некој поради галама.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 07, 2013 11:33 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Mislam deka ne e tolku golem prostorot za da mozat da svirat muzicari i da se pravat normani razgovori.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 07, 2013 12:24 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON 1171
mi se svigaat ideite na dare i oki, dobra muzika site dobro bi ni doslo i jako bi ne otvorilo ;)
Onaka eden upad od pola saat-saat...

imam mala zamerka (nema ne mi zamerat pusacite) za toa sto ke moze da se pusi i toa uste se potencira kako povolnost plus??
inace radi druzbata ke istrpam, samo se nadevam deka eden den ke napreduvame i vo toj pogled...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 07, 2013 12:32 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON 553
ЛокацијаCOLON Skopje
CTS-klen НапишиCOLON

imam mala zamerka (nema ne mi zamerat pusacite) za toa sto ke moze da se pusi i toa uste se potencira kako povolnost plus??
inace radi druzbata ke istrpam, samo se nadevam deka eden den ke napreduvame i vo toj pogled...

Za ljubiteli na cist vozduh ima na terasa nekoja masicka :)

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 07, 2013 12:56 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON 1171
super, molam rezervacija ;)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 07, 2013 7:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Ако е без музика ..... Ние пак ке дојдеме (јас и компир) еве официјално се пријавуваме !!!
........Туку сакавме со некоја точка да се преставиме........ да го фрли девојчето бидермаерот, да напраевме стој на раце... шпага....вака ке треба само да се бацуваме со чашата..... :mrgreen: и да пазам компир да не голтне некој воблер залутан по тоа чашите..... :howitz:

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 07, 2013 8:01 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Ako imate nekoja konstruktivna idea ili nesto a sto bi sakale da porazgovarame site na Sobranieto, povelete kazete si ovde.
Ako ste za muzika imate bezbroj kafeani kade mozete da si go terate toj merak.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 07, 2013 8:25 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
saso НапишиCOLON
Ako imate nekoja konstruktivna idea ili nesto a sto bi sakale da porazgovarame site na Sobranieto, povelete kazete si ovde.
Ako ste za muzika imate bezbroj kafeani kade mozete da si go terate toj merak.
Сале за музика мислев на вечерта после собранието, за кај жабар... И што ми ја бришете песната.... Баш беше конструктивна :hit_head:

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 07, 2013 8:40 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Dare za kaj Zabar se znae sto ke bide.
Dobro be, nemate sto da kazete, predlozite, dadete idea za na Sobranie.
Pa dojdeno e do toa dali ke ima ili nema muzika kaj Zabar ?
I sto sega da pocneme da redime pesni site vo temava ?

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 07, 2013 9:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Врз основа на што да дадеме предлози !!!???? Постирате ги материјалите сигурно ќе “падне“ некој предлог или идеја.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum