www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 3:31 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 06, 2013 8:44 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Почитувани колеги,

Како што е редот, годинава ќе ја заокружиме со Собрание на РИБАР 2011 и прослава на вториот роденден на здружението.

Затоа, упатуваме отворена покана до сите членови на РИБАР 2011, како и сите останати пријатели, поддржувачи и “непријатели“, да присуствуваат на Собранието и да дојдат на прославата на роденденот :eatdrink:

Собрание на РИБАР 2011

Датум, време и локација: 21.12.2013, 16:30 часот, конференциската сала во С.Ц. Борис Трајковски

Дневен ред:

1. Презентација на сите активности на РИБАР 2011 во 2013 година
2. Отчет пред членството во поглед на финансии, собрани и потрошени срдства
3. Планови за 2014 година (порибувања, акции, кампањи, концесија)
4. Разгледување на досегашната работа на комисиите и евентуални измени на составите
5. Разно

(Право на глас се остварува со членска карта од РИБАР за 2013)

Роденденска прослава

Датум, време и локација: 21.12.2013, 19:00 часот, Кај Жабар

Влезот/менито чини 600 денари. Се наплаќа на влез од страна на персоналот на Жабар.

Менито се состои од:
- салати
- поховани зезалици
- две парчиња месо по човек
- неограничено пиење (пиво, наливно вино, ракија, сокови)

Кој планира да присуствува, пожелно е да се најави по порака, за да имаме претстава за бројката на луѓе за роденденот, капацитетот на кафаната е ограничен.

Бистро :fishing:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 06, 2013 11:47 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Добро бе луѓе, мора ли кај жабар... :evil:

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 06, 2013 11:57 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Собравме повеќе понуди, најповолна излезе кај Жабар, плус се пуши, плус не мора во 12 да не избрка, можда да останеме до подоцна, плус е до Вардар ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 06, 2013 11:58 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
опаааааааа секоја сабота банкет :filip: :filip: :filip: :filip:

мене ми одговара :D :D :D :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 07, 2013 12:02 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
prenokiste ima li za 3ca, ja i dvajca od bitola.. :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 07, 2013 12:03 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Ќе се гушнете со промотерот ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 07, 2013 12:04 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Ima ke pustime satorot na Sale.... :D :D
Airlija neka e i neka se mnozat uste mnogu godini i rodendeni....

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 07, 2013 1:48 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
Tradicijata prodolzuva :)
Neka nie vechen klubott!

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 07, 2013 1:51 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
има да се тркаламе кај жабар..... на трепавици.. АКИ не го заборавај орудието за прослава...

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 07, 2013 6:53 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Баш сум инспириран па сега ми текна.... а музиче ке има ли ? :eatdrink:

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum