www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jун 25, 2024 10:03 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: РИБОЛОВ СО ШТЕК - општо
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 11, 2013 10:26 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
saso НапишиCOLON
Jas sfakam deka ribolov so stek e sepak natprevaruvacka disciplina.
Posto e komplicirano za transport, skapo, tesko se naogaat vodi kade ima dovolno prostor ....
Koga odite na rekreativen ribolov lovite so stek ili so bolonjezi ?
Секој риболовен ден за нас е натпревар :)
Штек ,меч , прихрана , мамци исто како на натпревар , овие дисциплини бараат тренинзи и колку повеќе
луѓе учествуваат на овие тренинзи ,толку подобра симулација се прави како на натпревар .
Слободниот риболов кај нас е тоа што ловиш релаксирано и немаш агресивен пристап во овие денови ,
туку полека анализираш што,како и зошто .
Болоњези се употребуваат во ситуации само каде е можно е да биде добитна комбинација за претстојниот натпревар ,
меѓутоа има замена за Болоњезата тоа е мечот .

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: РИБОЛОВ СО ШТЕК - општо
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 11, 2013 10:28 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Teraj Goran a ima nova tema so novo prasanje....

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: РИБОЛОВ СО ШТЕК - општо
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 11, 2013 10:31 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Илчо НапишиCOLON
Mene me interesira na dosta brza voda moze li da se lovi so ova ? Bidejki so obicna trska treba da ja drzis vo raka dosta crvsto i da ne recam se treba precizno da se izveduva koga se koci ili koga se udira kontra.Nesto slicno kao Daniel i Aki na pcinja oni se do kolena vo voda bidejki imaat mali stapovi :lol: a so 12,13m stek dali toa bi bilo izvodlivo od obala ?
Секако дека штекот може да има пресудно значење на река :)

Со помош на послебен дел за штекот ( kupping kit ) можеш прецизно да нараниш и ловиш во истата линија каде и ловиш.
да ја концентрираш - собереш рибата во 1 мт. и да ловиш на сред река како на полу - пец со посебни тапи
( Cralusso Torpedo Tunning ) знаци го пустас стекот на 13 мт , прихрануваш со купинг во една точка и ловиш точно во храната .
Сега можеш слободно да размислиш што може да се случи на река кога ке ловиш со штек .

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: РИБОЛОВ СО ШТЕК - општо
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 18, 2013 2:57 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
cucul

Имам едно дамово штекче 5 метарско освен што го имам ловено како слободна значи на врв, што можи да се работи со тоа чудо
можи ли да се монтира ластик ?, инаку е доста јака трска а и е редок модел не знам дали веке се прават такви штек трски со таа димензија

ај кажи нешто по твое што би можело да испадне од таа трска - немој да речиш само фрли ја :D

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: РИБОЛОВ СО ШТЕК - општо
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 19, 2013 10:32 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Moze Spiro da se stavi lastice na vrvceto i ke mozes i kako direktas za golema riba da go koristis i kako stek za loveneje vo kraj .

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: РИБОЛОВ СО ШТЕК - општо
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 13, 2014 11:13 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Ubavo video a i teren...

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: РИБОЛОВ СО ШТЕК - општо
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 15, 2014 9:34 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Go gledam ovoj klip povece pati i se cudam kolku konec ima vrzano za stekot.Normalno tuka e listikot koj se isteza dosta ali sepak imam osecaj deka konecot e dolg kako celiot stek.Obicno mislev deka se vrzuva onolku dolg konec kolku ti e dolg top setot na stekot primer 5m,sega gledam deka i ne e bas taka.

Pa si mislam aj da vidime Cucul sto ke kaze na ovaa tema ili pak nekoj drug sto znae :D

https://www.facebook.com/video.php?v=77 ... =2&theater

valjda i ostanatite go gledaat

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum