www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jун 22, 2021 6:42 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 39 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 20, 2011 11:53 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON 403
ЛокацијаCOLON Kavadarci -Skopje-Kavadarci
Здраво колеги,

Ептен сум нов на форумот а воопшто и на сајтот и да ви кажам ептен добро ми дојде за време на “зимскиве пости“.
Сакам да купувам нова трска 6-ка, па ми требаат инфо за марка, цена, перформанси, продавница и сл.

Вообичаено си ловам на Тиквешко за викендите кога сум таму и сега за сега имам една 5-ка DAM i 4-ка ТRABUCO, мераклија сум за лов на црвеноперка, караш и од време на време по некое крапче, друго и да сакате нема кај нас :oops:

Ако можете и имате време, давајте совети!

Поздрав,

Раде


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 21, 2011 12:34 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Можеш да си земеш некоја од моделите на ТICA ;)
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6373
Му ја препорачав и на еден друг член на форумов,ти ја препорачувам и тебе.Овде имаш перформанси.Цената е во левови(еден лев е пола евро) ;) Ги има во Струмица и идат горе долу на таа цена.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 22, 2011 11:10 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON 403
ЛокацијаCOLON Kavadarci -Skopje-Kavadarci
Fala za informacijata Poliz, ova mi izgleda epten profi a i cenata i e dobra....

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 03, 2011 9:34 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON 403
ЛокацијаCOLON Kavadarci -Skopje-Kavadarci
Kolegi,

Jas si imam maka i denes barav bolonjeza 6-ka. Nacekav kaj studentskiot dom Goce edna ubava 6-ka TUBERTINI akcija od 0-30gr. za 3900 carbonska naredena so fabricki okca (podvizni, nepodvizni) drzac za masinceto.
Vo red li e ova, znae li nekoj nesto za brendot, covekot so prodavase mnogu mi ja isfali a i mene me bendisa.

Pozdrav,

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 03, 2011 9:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Rade НапишиCOLON
Kolegi,

Jas si imam maka i denes barav bolonjeza 6-ka. Nacekav kaj studentskiot dom Goce edna ubava 6-ka TUBERTINI akcija od 0-30gr. za 3900 carbonska naredena so fabricki okca (podvizni, nepodvizni) drzac za masinceto.
Vo red li e ova, znae li nekoj nesto za brendot, covekot so prodavase mnogu mi ja isfali a i mene me bendisa.

Pozdrav,
Батка,тој мора да ја фали инаку му остана непродадена робата во дуќанот.Лично мене не ми се допаѓаат тие со фабрички окца,бидејки држачот за оршата е многу високо поставен што мене не ми се допаѓа,јас сакам да е меѓу зглобот и лактот.Мој совет немој да брзаш,прошетај до Марти спорт во Буњаковец, во Трофеј,консултирај се.И јас сакам да земам на пролет една 6-ка па ако најдеш нешто добро докај 150 евра пиши. :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 03, 2011 9:54 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Kire za 150 evra se naoga trska ZMAJ....Pozdrav..

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 03, 2011 9:58 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON 403
ЛокацијаCOLON Kavadarci -Skopje-Kavadarci
kire НапишиCOLON
Rade НапишиCOLON
Kolegi,

Jas si imam maka i denes barav bolonjeza 6-ka. Nacekav kaj studentskiot dom Goce edna ubava 6-ka TUBERTINI akcija od 0-30gr. za 3900 carbonska naredena so fabricki okca (podvizni, nepodvizni) drzac za masinceto.
Vo red li e ova, znae li nekoj nesto za brendot, covekot so prodavase mnogu mi ja isfali a i mene me bendisa.

Pozdrav,
Батка,тој мора да ја фали инаку му остана непродадена робата во дуќанот.Лично мене не ми се допаѓаат тие со фабрички окца,бидејки држачот за оршата е многу високо поставен што мене не ми се допаѓа,јас сакам да е меѓу зглобот и лактот.Мој совет немој да брзаш,прошетај до Марти спорт во Буњаковец, во Трофеј,консултирај се.И јас сакам да земам на пролет една 6-ка па ако најдеш нешто добро докај 150 евра пиши. :D
Kire, zabelezav i jas toa deka drzacot e psotaven onamu kaj so mi zavrsuva rakata....cel Bunjakovec go svrtiv pred 2 saati i nemozam da najdam kaj ima za ribolovna oprema dukan MARTI sport a tuka ziveam, daj opisi mi kade e toa i Trofej koe e ona vo trgovski li?

Pozdrav,

A za do 150 eur. imas ti vikam Poliz ja isfali TICA Wonder gi imalo i vo strumica a pretpostavuam i tuka vo SK.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 04, 2011 8:37 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Раде,Марти Спорт се наоѓа во ТЦ Буњаковец на приземје во ходникот на крајот од ТЦ гледано од центар накај Ѓорче,има доста голем избор а и даваат добар попуст.Трофеј е во Кисела Вода кај рампата,веднаш после рампата десно во уличката и е истата продавница со таа во ГТЦ која се вика Проспорт.
Доколку ловиш многу често на Тиквешко 6-ка дури и не ти е потребна.

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 04, 2011 9:08 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Него да ви кажам, завчера видов една убава 6-ка, италијанска беше, ама не Линеаeffe, туку наводно некоја подобра марка (ја заборавив). Како и да е, беше од убав карбон, дебелоѕидна во споредба со 6-ката на Линеаеффе која исто така ми ја покажаа, а тежи само 200 грама (ја стави пред мене на дигитална вага). Единствено што не ми се допадна е што првиот наставак (главниот) е многу долг (~150 см). Инаку нема ни окца ни држач. Цена? 6000 :)
И да не заборавам, се тоа го видов во Мак Дам, Порта Влае :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Последна промена од 1 на Филип, променето е 0 пати

Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 04, 2011 9:10 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Филип НапишиCOLON
Него да ви кажам, завчера видов една убава 6-ка, италијанска беше, ама не Линеаeffe, туку наводно некоја подобра марка (ја заборавив). Како и да е, беше од убав карбон, дебелоѕидна во споредба со 6-ката на Линеаеффе која исто така ми ја покажаа, а тежи само 200 грама (ја стави пред мене на дигитална вага). Единствено што не ми се допадна е што првиот наставак (главниот) е многу долг (~150 см). Инаку нема ни окца ни држач. Цена? 6000 :)
Филип каде ја гледаше трската

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 39 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum