www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Aвг 15, 2020 9:51 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 6 7 8 9 10 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 13, 2013 1:49 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Феб 10, 2012 1:25 pm
МислењаCOLON 281
ЛокацијаCOLON Штип
Јас ја имам и сум многу задоволен. Ја користам само за бојник и мрена. Во неделата бев Демир Капија и извадив 4.520 само бојник, од кој најголемиот беле несто малку над кило. Одлична трска, ако мене ме прашуваш, многу еластична, и на голема риба одлично се понаша, се разбира треба малку понежно со неа, но вадењето риба со неа е право задоволство. Тројца мои другари се решија за Tica Extreme 6m, но јас се одлучив за exclusive најмногу заради тежината, бидејќи сум многу слаб и не сум тренирал никаков спорт во животот, па затоа 165 грама плус окца и Silstar Matrix ми е одлична комбинација. Постојано сум Демир Капија, ако се сретнеме, протреси ја и ќе видиш за што ти зборувам. Поз


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 13, 2013 1:52 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Феб 10, 2012 1:25 pm
МислењаCOLON 281
ЛокацијаCOLON Штип
И да не заборавам, никако појак конец. Јас за бојник ставам шпулна со 12 конец, а кога одам на мрена, а одам цело лето во Неготино и Пепелиште, ставам 14 конец и обавезно откочена машинка


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 14, 2013 10:32 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Јан 25, 2013 4:27 pm
МислењаCOLON 185
zasov НапишиCOLON
И да не заборавам, никако појак конец. Јас за бојник ставам шпулна со 12 конец, а кога одам на мрена, а одам цело лето во Неготино и Пепелиште, ставам 14 конец и обавезно откочена машинка

Фала ти друже за информациите

Бистро !

_________________
FxCxRxSx


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 14, 2013 11:34 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Utepavte bojnici i mreni,stavete po nekoja slika, napravete po nekoja reportaza.....1 slika 1000 zdora....

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 17, 2013 11:34 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4780
ЛокацијаCOLON skopje
Tica adventure 6m.
Samo ke kazam za tie pari podobra trska nema ;-)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 12, 2017 11:20 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 7:12 pm
МислењаCOLON 84
ЛокацијаCOLON Скопје
Sovet za masinka za TICA WONDER 5m... Koja masinka dobro ke legne na wonderot?
Mi treba za Vardar, Demir Kapija, za bojnik i mrena.

I ako moze sovet za konec za mrena, sto ke odgovara za wonderot.
Do sega koristev Trabucco T-Force, 0.165, ama vo Nedelata me razocara. Pukna kako od sala. :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 12, 2017 12:28 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Земи си Owner монофил од кај Перо 0.16 да не те боли глава.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 12, 2017 9:48 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 7:12 pm
МислењаCOLON 84
ЛокацијаCOLON Скопје
Fala Filip. Ke pominam da go vidam. Mi go falea i Gorila, pa ke vidam megu dvata.

A za masince nekoj sovet?
Da ne ima nekoj iskustvo so masince sto dobro se pokazalo so wonderot?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLON Сре Сеп 13, 2017 5:58 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 7:12 pm
МислењаCOLON 84
ЛокацијаCOLON Скопје
Ова машинче го гледав во Проспорт http://www.spro.eu/EN_GB/category/molen ... -7000.html
Цена 2800. Се мислам за големина 2000, тежи 265гр. Трската тежи 180gr. па не знам далу ќе одговара?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLON Сре Сеп 13, 2017 6:32 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пон Maј 01, 2017 9:10 pm
МислењаCOLON 72


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 6 7 8 9 10 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum