www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Jул 02, 2020 7:52 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 8 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 05, 2012 3:02 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Колеги..

Ме интересира што би препорачале од меч стапови кој може да се најдат кај нас во продавниците..
Свесен сум дека има разни специфики.. па ме интересира некое искуство со некој трски кој сте ги користеле..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 05, 2012 3:08 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
Martin,momentalno nie nemame vo prodavnicata mec trska ,tuku telemec...
No preporaka e :

http://www.tubertini.it/scheda_prodotto ... &sezione=1

http://www.tubertini.it/scheda_prodotto ... &sezione=1

http://www.tubertini.it/scheda_prodotto ... &sezione=1

DOKOLKU NE TI SE BRZA ,na prolet ke odi narackata tubertini

Bistro :lepi:

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 05, 2012 3:51 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON 403
ЛокацијаCOLON Kavadarci -Skopje-Kavadarci
viewtopic.php?f=129&t=2685

Martin, ova e tema od G.Cuculoski. Ima edna specifikacija napraveno i spored nego toa e sosema dovolno. Razgledaj moze ke ti pomogne nesto.

Pozdrav

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 05, 2012 4:55 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Martin bez razlika na markata po moe 15-30 gr e match koj ke izdrzi borba so pogolemi ribi.5-15gr e za pofino fakanje odnosno pomali ribi.I dvata ke ti zafrlat daleku.I dvata ke izvrsat dobra rabota.Jas preferiram podolg match 3,90 ili 4,20 mnogu e poparabolicen od pomaliot vo ista gramaza.

Neznam shto ima kaj nas na pazarot zoshto toj shto imase najdobri ja zatvori prodavnicata.Vidi kaj Zare mislam deka ima po nekoj ostanat na zaliha ama se 5-15gr

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 05, 2012 5:19 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Piratiti prodavase edno vreme..

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 05, 2012 9:44 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Се договоривме со Пиратити.. :D

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 06, 2012 12:18 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Мечот на пирати е 5-15 акција.. ок ми е за да си факам и по мала риба.. за следен.. сигурно сакам појак.. нели.. боље е два.. па може да се договориме со зоки рибарски да видиме што има тубертини да понуди..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 06, 2012 12:52 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
Dojdi vo sekoe vreme ke ti kazam ..no popamento e da pocekas da stasa katalog na tubertini 2013ta ..a obicno stasiuva pred NG ....izborot e tvoj..narackata na tubertini planirame na prolet.... :lepi:

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 06, 2012 8:36 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Пирати ми го донесе мечот.. искрено да ви кажам од сабајле кога се разбудив.. на секој 10 мин го гледав саатот кога ке дојде 16.00 часот..

Дојде и тоа време и ми се јави Пирати.. одма скокнав кај Пепи.. веќе ме чекаа таму.. и одма се фативме за работа.. кога го здогледав.. љубав на први поглед.. пенкалце.. прекрасен.. кевлар + карбон и супер плута.. Х врап мотан карбон.. мхх.. како телескопот што го имав.. пред да го заглавам :cry:

Па го заливме со кафе и пиво.. и дружината ми посака само капиталци да мкнам со него :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 06, 2012 8:40 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
И јас ти поскаувам исто, ништо помалце. 8-)

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 8 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum