www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Дек 07, 2023 1:20 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1234»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Shimano ULTEGRA 10000 XSC
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 24, 2014 5:37 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Почитувани колеги

По неколку месечно талкање и барање по интернет продавници и форуми , од денеска сум горд сопственик на Shimano ULTEGRA 10000 XSC :D :D :D
Конечно го најдов она што го барав и посакував :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Огромна БЛАГОДАРНОСТ до чичко Васил , за помошта и ангажманот околу купувањето на оршите ... чичко Васил :shake_hand: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: Ти Благодарам !!!


неколку фотографии :D , овие се први па не замерајте за квалитетот ... ке има поубави во репортажа од следниов викенд ;) :D

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano ULTEGRA 10000 XSC
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 24, 2014 5:45 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Вечер кај мене во двор да ги навлажниш, ЗИГИ - МАШИНИ СНОВА.
Да ти донесат многу риби и секако медаља од Италија. :lepi:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano ULTEGRA 10000 XSC
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 24, 2014 5:49 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON2299
ЛокацијаCOLONНа секоја локација,ха ха ха
Со ..ЗДРАВЈЕ..да те служат убави и големи примероци на ..КРАП..да си ловиш.

П.С.Уште сега гледам кој ке части ..КАФЕ ..кај .ЖАБАРОТ.. :lol:

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano ULTEGRA 10000 XSC
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 24, 2014 6:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
So zdravje da si gi sluzis, a milenceto koj go stirkase. .. :D

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano ULTEGRA 10000 XSC
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 24, 2014 6:17 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Ah kako dolzis pivo.....Toa ti za proslata vecer sto te ubivme od cekanje...A za ovie igracki dolzis 2 piva :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink:
Brat samo golemi da ti se besat :fishing: :fishing: :fishing:

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano ULTEGRA 10000 XSC
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 24, 2014 6:24 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Гоце ти посакувам многу пријатни моменти со новите придобивки и нека им се запалат кочниците од големи крапови :lepi:
Убава инвестиција, браво за изборот кој го направи :~~


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano ULTEGRA 10000 XSC
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 24, 2014 9:29 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Јан 12, 2012 9:48 pm
МислењаCOLON496
ЛокацијаCOLONBitola
:thumbs_up: Друже одличен избор !!! Има да зујат ко луди на Перуџа :D
Ако не те бендисва кочницата како им работи јави ми се ќе ти кажам како да им ја препрајш , мене ми сметаше шо им е спора па кожа не ме траеше и им ја препрајв сега од мин. до макс. на пола круг работат :ugeek:

_________________
Anyone who truly understands the passion for
angling knows, only true happiness exists by the
waterside. All other time is spent either thinking or
dreaming about it.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano ULTEGRA 10000 XSC
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 24, 2014 10:44 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Убаи. :lepi:

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano ULTEGRA 10000 XSC
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 25, 2014 10:02 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Лепо живиш,колега Тафта :D

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shimano ULTEGRA 10000 XSC
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 25, 2014 10:21 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONЧет Maј 29, 2014 3:57 pm
МислењаCOLON99
Честито, многу да те служат!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1234»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 9 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum