www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Aпр 18, 2024 7:48 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234567»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 01, 2014 9:59 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
znam, samo na krapski nema,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 01, 2014 10:02 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Pa neka si kupuvaat blankovi i neka si pravat odelo po mera . . . .koj im e kriv :D Ili neka prepravaat gotovite :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 01, 2014 10:03 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Ima Shimano Technium trski so rolenhalteri kaj sakas da gi namestish.. Miki laplast ima takvi

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 01, 2014 10:08 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Според вас.. каде треба да е балансот.. на роленхалтер.. или 10-15цм према врвот од роленхалтерот..?

Инаку одговорот од господата од Центури беше ист како на оној од Мича на Милчо..

Естетика, моден детаљ.. :D :D :D

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 01, 2014 10:11 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
Keltan НапишиCOLON
Jas nikogas ne go tupam , ako nesto ne sum 1000 % siguren ne se trudam ni bukva da napisam .....uste li ne primeti toa :D zatoa , ajde prvo probaj i ce ti bide pojasno .Ok ,sekako vejce zabegavme pa se nadevam nekoj ce prefli vo posebna tema posto e interesna temata ...Vidi , tezinata na masinkata e vo centarot na balansot i zatoa ima mnogu malku vlijanie na vkupniot balans na trskata ...Kolku god tezina da stavas na toa mesto balansot neproporcionalno malku se menuva ....PROBANO mi e na eden kup trski i znam sto pisuvam ...... I za spin masinki sum go cital istoto ...demek so ovaa masinka trskata ima ubav balans a so ovaa masinka ne .. . .lujge koj ne proverilie prakticno tuku procenuvaat po ona sto osejcaat dodeka drzat vo race ......trskata se razbira .... :lol: Mislam deka imam stavano sliki na nekoj forum od edna trska so dve razlicni po tezina masinki / 300 grama razlika / , ako gi najdam sam ce vides . a najubavo i ti PROBAJ pred da napises nesto ponataka :D
Ne taka Keltan,ako sakas da ne go tupis,ke zemes matematicki ke mi dokazes,tezina na blank,dolzina na blank,tezina na sprovodnici,rastojanie na sprovonici,tezina na rolenhalter,tezina na pluta(duplon),tezina na masinka.Koga toa matematicki ke go napises i ke kazes rolenhalterot treba da bide na tolku santima od krajot na trskata,a ne dva santima vamu tamu.Togas ke ti kazam deka ne go tupis,zboruvas so fakti.I taka :hit_head: :hit_head: :dragon: :dragon: :papa: :papa:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 01, 2014 10:16 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
I da kazam deka ne gi secham ne gi vadam.. nego si gi srediv so gumica.. taka da.. :) sea se ushte poteshki prema gzot.. ushe po balanseri se..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 01, 2014 10:23 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
martinMK НапишиCOLON
Според вас.. каде треба да е балансот.. на роленхалтер.. или 10-15цм према врвот од роленхалтерот..?

Инаку одговорот од господата од Центури беше ист како на оној од Мича на Милчо..

Естетика, моден детаљ.. :D :D :D
Sipki e moden detalj . . .. . ama nema vrska ...ne ja tupa za toa povejce . .. :nono:

NA krapska trska dolga 3.9 metri balansot da ti bide na rolenhalter ???? Pod hitno sostavuvaj edna trska i da slikas i stavis ovdeka slikata . . .. :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кастинг
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 01, 2014 10:27 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ivanov НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Jas nikogas ne go tupam , ako nesto ne sum 1000 % siguren ne se trudam ni bukva da napisam .....uste li ne primeti toa :D zatoa , ajde prvo probaj i ce ti bide pojasno .Ok ,sekako vejce zabegavme pa se nadevam nekoj ce prefli vo posebna tema posto e interesna temata ...Vidi , tezinata na masinkata e vo centarot na balansot i zatoa ima mnogu malku vlijanie na vkupniot balans na trskata ...Kolku god tezina da stavas na toa mesto balansot neproporcionalno malku se menuva ....PROBANO mi e na eden kup trski i znam sto pisuvam ...... I za spin masinki sum go cital istoto ...demek so ovaa masinka trskata ima ubav balans a so ovaa masinka ne .. . .lujge koj ne proverilie prakticno tuku procenuvaat po ona sto osejcaat dodeka drzat vo race ......trskata se razbira .... :lol: Mislam deka imam stavano sliki na nekoj forum od edna trska so dve razlicni po tezina masinki / 300 grama razlika / , ako gi najdam sam ce vides . a najubavo i ti PROBAJ pred da napises nesto ponataka :D
Ne taka Keltan,ako sakas da ne go tupis,ke zemes matematicki ke mi dokazes,tezina na blank,dolzina na blank,tezina na sprovodnici,rastojanie na sprovonici,tezina na rolenhalter,tezina na pluta(duplon),tezina na masinka.Koga toa matematicki ke go napises i ke kazes rolenhalterot treba da bide na tolku santima od krajot na trskata,a ne dva santima vamu tamu.Togas ke ti kazam deka ne go tupis,zboruvas so fakti.I taka :hit_head: :hit_head: :dragon: :dragon: :papa: :papa:
Sega ti ja tupis ..... :D A ima i formuli , nekoj se potrudil i toa da go napravi .... Ama zosto da me macis so formuli /pa za ribolov e ovaj forum / :lol: koga e ednostavna probata ...calkulatorot ce gresi mozebi ...Proba ...taa ne gresi . .. zemi basia od Predrag zemi nekoj BBLC i edna ista trska i kazi potoa kolku se menuva tockata na balansot ...

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 01, 2014 10:31 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
abe neli za fmj pravime muabet,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 01, 2014 10:34 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
епа ете пишав сеа кај е балансот со бблц е на 15цм од средина на роленхалтер со пауер аеро на 16цм е.. Келтан вика не чинело тоа.. не било добро..

прееска баш споредував кога ги правев ФМЈ со гумиците и на ц3 е тука некаде не измерив точно.. ова се 13 фита модели како и да е.. и се очекува да е понапред.. барем така јас мислам..
на 12 фита ке е поназад..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234567»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum