www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 28, 2020 7:44 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Daiwa sundowner competition
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 15, 2014 10:35 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Eve ja ovde temata pa prodolzete ....
Od mene samo uste ova


_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa sundowner competition
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 15, 2014 10:40 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Де бе де.. алоо косоок.. шосторе..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa sundowner competition
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 15, 2014 5:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4780
ЛокацијаCOLON skopje
muzikatta mija ukrale od videjovo ;) eeeee kolku sme pred daiwa :D


_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa sundowner competition
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 16, 2014 8:54 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
martinMK НапишиCOLON
Де бе де.. алоо косоок.. шосторе..
Snosti iskopav dosta raboti za ovie Daiwi , Martin .. .Praveni se isklucivo za turniri vo distance casting . Strogo dizajnirani za odredenata tezina na olovo koje go preporacuvaat .Znaci nema od - do nego imas trska za 125 grama ...imas trska za 150 grama olovo . Cak denes dobiv i odgovor sto misli eden takmicar za niv . I da , i na riba bile odlicni .....As easy as it may seems to be, my first go with this rod hit 198m and it is a very very light cast. The good thing about all these rod is that it loads pretty progressive into the cast. Rod will recover almost immediate even though the 3 of them is of different stiffness. And the main reason why they are able to recover immediately lies in the special mid section design. It has a ultra long mid and a very short tip and butt section. All 3 section is of different taper and length.
The magic lies in the mid section which almost perfectly "zeros" all the mistake in the
cast!


Ima i dosta videa kako gi svrkaat . ..
Hm , ce mi pozajmi li nekoj 1500 evra :DVidi ja na ova ... strasno brzo se smiruva . . . .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa sundowner competition
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 16, 2014 9:02 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
saso НапишиCOLON
Eve ja ovde temata pa prodolzete ....
Od mene samo uste ova
Саше малку погрешно место за темата, типов фрла со сурф техника која во кастинг натпреварите не е дозволено , гледајки ја трската од долниот дел до макародржачот ми се чини дека ова е сѕрф трска.
Та во овој контекст убаво е во морски риболов да се префрли темата и таму да се коментира сурф фрлањето!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa sundowner competition
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 16, 2014 9:07 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
A koj komentira nacinot kako frla , Vasil ? Trskata e namenata za daleku zafrlanje i na nea ne pisuva kade i sto ce lovis so nea ? Plus , surf trskite odamna se koristat za krapski ribolov ....Pa pola Austrija i Germanija pocnaa da lovat na CTS S8 surf trski . . . .
Osim ako ima nekoja druga zabrana za koristenje na trski po krapski natprevari osim nivnata dolzina za koja jas ne znam ??
Ovaa trska e za ekstremni dalecini i ima i te kako primena vo krapski ribolov ...taka da ne gledam pricina da ne bide vo ovaj del pretstavena . . .
Edin problem e ... ce mi pozajmi li nekoj 1500 evra :D Ce mu vratam koga pobedam na WWC :D

PS . Na sloboden ribolov , mislis deka site frlaat preku glava ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa sundowner competition
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 16, 2014 9:25 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Keltan НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Де бе де.. алоо косоок.. шосторе..


Vidi ja na ova ... strasno brzo se smiruva . . . .
urlaat trskive.. majke mi..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa sundowner competition
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 16, 2014 9:30 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Da urlaat i toa kako . . . Cekam uste nekoj odgovori , snosti 5 sabalje me fati citajci po net za niv ...a google preveduva japonski isto kako jas mandarinski :head_bang:

I ne mi e jasno od kade kaj nekoj kolegi tolkava odbojnost prema Surf trski ?Surf trska e onaa koja ja koristis za surf ribolov .Koga so istata lovam som na tikvesko kako da ja nareceme ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa sundowner competition
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 16, 2014 9:35 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Surf но за Велс сом.. :) :D :D
За мене.. тотално не е битно дали е сурф или т.н крапска трска.. и едните фрлаат и овие останативе.. мене ми е исто и со двете преку глава ке фрлам.. пендулум незнам а и нејќам да научам поради тоа што не е дозволено на натпревари.. е сеа за слободен риболов е скроз различно но сепак се труди секој да ја усоврши оверхед техниката..

А и како што гледам од кастинг натпревариве сите што се крапски кастинг натпревари сите фрлаат оверхед со залет.. така да парираат на пендулумот или свинг кастинг..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Daiwa sundowner competition
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 16, 2014 10:43 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Keltan toj li na Angliski tekstot e odgovor sto go dobi :?: slabo citam angliski ne za drugo :D

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 13 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum