www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 9:23 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON JRC J4D - РАРИТЕТИ
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 01, 2014 10:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Kako sto veli i naslovot imav edinstvena sreca a i moznost da dojdam do pravi raritet trski koi odamna ne se proizveduvaat a mnogumina bi sakale da gi iimaat.Mojata sreca e uste pogolema sto gi najdov ovie trski glanc novi uste vo folija.
Go zemav i toa najdobriot model od ovaa serija 13ft 3lbs,a voedno se i vrativ na prvata krapska trska sto dalecna 2008 ili 2009god voopsto ja imam drzano i loveno so nea,samo sto togas bea na priateli a sega se MOI :yahoo:

[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

Denesnite modeli na trski vo ovoj cenoven rang voopsto nemozat da se merat so ovaa trska.Ovaa denesnite samo gledaat da gi sklopat i da licat na gotova trska,se stedi na oprema najeftini kariki,najeftin drzac za masinka bez zastitni kapi na rackata.
Za razlika na JRC J4 se gleda deka na toa ne e stedeno se gleda deka perfektno se izraboteni so ubava mat zavrsnica.Karikite se perfektno namesten.Drzacot za masinka e dosta kvaliteten so fini metalni kozmeticki dodatoci.
Rackata izrabotena od meka udobna guma so metalna zastitna kapa so logo JRC.Vakvi detalji sega se naodjaat samo kaj poskapite seriii.

[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

Za onoj prakticniot del ke mora da cekame vremeto da se otopli pa i da se potsetam kakvi se na riba.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: JRC J4D-rariteti
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 01, 2014 10:14 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Neka te sluzat za golemi ribi...
:fishing: :fishing:
Nego ima uste od ovoj model....

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: JRC J4D-rariteti
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 01, 2014 10:15 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
me vrakas nazad so trskive,, za cenata nema nesto priblizno do niv,,,

taa trska e tocno 3lb i 13 f, sega za 50 evra, mozes da dobies 4lb ili spod rod a da pisuva 3lb :D ,,,

so zdravje da si gi sluzis ,si gi zemal dzabe veruj

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: JRC J4D-rariteti
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 01, 2014 10:23 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
nema vece.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: JRC J4D-rariteti
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 01, 2014 10:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
E sega Ico da pise uste koja gramaza na olovo najvece mu lezi na ovoj stap,za da znam kakvi gramazi da si pravam.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: JRC J4D-rariteti
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 01, 2014 11:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON2299
ЛокацијаCOLONНа секоја локација,ха ха ха
Филип ти посакувам со ..ЗДРАВЈЕ..и ..БИСТРО..да се користиш со опремата , и големи мераци да си направиш на вода . :lepi:

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: JRC J4D-rariteti
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 01, 2014 11:15 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПет Јан 24, 2014 12:06 am
МислењаCOLON40
kolega ti posakuvam so zdravje i bistro da si ja koristis opremata jas imam isti dve mi fali uste edna :) pozdrav i bistro

_________________
CARP TEAM VELES :):):):):):):):):)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: JRC J4D-rariteti
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 01, 2014 11:36 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
filip030682 НапишиCOLON
E sega Ico da pise uste koja gramaza na olovo najvece mu lezi na ovoj stap,za da znam kakvi gramazi da si pravam.

90 gr e idealno iako cel zivot so 100 lovev na niv,,, taaa trska ima serizen blank ,, so ne visle moite za tie 4 god,,,

2010 god gi pecav so 120 gr olova na vardar, sum bil u siuacija na nekoi mesta na 7-8kg krap od start da ne pustam ni 1m konec,, sum mislel deka u sekoj moment ke ja skrsi, za 5 sekundi ke go vidis na povrsina krpa :D :D

trskite za ribi nad 10kg se pravi ubijci u sekoj pogled, a sto se odnesuva do gubenje riba, pecam so tanki karbonski jadici poslednive 2-3 sezoni, kako se zakacuva na prva taka ostanuva sto i samata trska raboti kako treba,,,

imav edna situacija koja me razocara taa trska, koja jas pogresno ja procniv :D

so meco lani pecame na velesko na plaza kaj brodot , izvadi on edna riba od 20 kg :D i se prezasiti od ribolov, zatoa sto 13 god na veleko i ocekuvase takva riba :D
drugata den odi na brodot kafe da donese okolu 1 casot popladne a jas ostanuvam sam,, lovime samo boili i cekame isklucivo krap,kasna esen, samo sto otide na brodot mene mi udira na prvata trska vnatre flrleni na 80m nadevaki se deka e krap , mi se vraka nazad i mi bega pokraj obala preku savar so 100 km na cas :D probam da go zaapram ja stegnav kocnicata skroz i pocnaa trskava bukvalno da krca, ne ja gledam ribava 50m odalecena preku savar :D od druga strana i go drzam so seta sila, edno vreme slusnav se islapa na povrsina i pocna da se vraka nazad,, izleze 14, 5 kg amur koj meco samo sto dojde go nacrpi,,
otogas setiv deka mi trebaat pojaki trski no i zgersiv sto pogresno gi proceniv, sega pecam so poslabi so 2,75 koja ne veruvam deka riba moze da ja skrsi..

trskite jrc sum i testiral na mnogu nacinim no samo eden e mnogu vazen,, 100gr olovo za nea, frlena preku 100000 pati e rizik za taa libraza, stom ne ja skrsiv jas, riba ne ja krsi sigorno,,,

granicat na taa trska za tezina na frlanje e max 85 gr koja treba da se pocituva, ama jebi ga :D toj neznael da ja proceni sto ja pravel :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: JRC J4D-rariteti
ТемаИспратеноCOLONНед Феб 02, 2014 12:04 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
cestito i so zdravje da gi sluzis :~~ :~~ :~~ :~~

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: JRC J4D-rariteti
ТемаИспратеноCOLONНед Феб 02, 2014 2:17 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
се гледа мерак во презентацијава, со здравје служење и многу мерак доживувања


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 7 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum