www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 25, 2020 7:29 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 15 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Помош околу избор на параболици
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 26, 2014 10:03 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Вто Aпр 23, 2013 10:40 pm
МислењаCOLON 166
Сакм да си земам некој нови стапчиња, па би ве замолил за предлози околу изборот.
Сакам трски за вистинско уживање, не ме интересираат фрлачки или натпреварувачки. Цената не ми игра некоја голема улога во изборот, така да во обзир би ми дошле повисоко буџетни трски.

:NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:

_________________
ТАПА СИ Е ТАПА


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Помош околу избор на параболици
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 26, 2014 10:07 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Anakonda ne zanam zasto ama se elegancija vo dvizenje za sredna klasa na trska...
Isto taka i tribalot...

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Помош околу избор на параболици
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 26, 2014 10:11 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Вто Aпр 23, 2013 10:40 pm
МислењаCOLON 166
Некако самото име Анаконда не ми се допаѓа, така да не доаѓаат во предвид. Се шалам. Еднаш имав прилика да ги видам и искрено не ми направи посебно некој впечато, али ке се обида уште еднаш да ги видам.

_________________
ТАПА СИ Е ТАПА


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Помош околу избор на параболици
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 26, 2014 10:13 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Century FBS,po merakliska nema
Free spirit ES ili his 3 lb
Daiwa AKN 3lb
Harison acurix ili torix 3,25

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Помош околу избор на параболици
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 26, 2014 10:15 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Jovica za ovie konkretno ti pisuvav...
http://www.kl-angelsport.de/carp-shop/r ... 50-lb.html

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Помош околу избор на параболици
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 26, 2014 10:16 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Ако имаш намера да купиш Century повели во Софија, ке ти биде овозможено да ги пробаш на езеро.
Истото важи и за AKN


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Помош околу избор на параболици
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 26, 2014 10:17 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Вто Aпр 23, 2013 10:40 pm
МислењаCOLON 166
УФ многу голем избор, а искрено сем FS, ништо друго немам видено од оваа понуда. Што е најдоброто од овие?

_________________
ТАПА СИ Е ТАПА


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Помош околу избор на параболици
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 26, 2014 10:19 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4780
ЛокацијаCOLON skopje
centurito :P

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Помош околу избор на параболици
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 26, 2014 10:24 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Вто Aпр 23, 2013 10:40 pm
МислењаCOLON 166
Фала за понудата, ќе ја имам во предвид понудата, можеби не за AKN, ама за Century сум за да ги пробам, доста ми ја предложувале, ама никако не сум дошол до некоја прилика да ја пробам. Сао здравје за тоа на пролет, ако случајно не се одлучам за нешто друго во меѓувреме.

_________________
ТАПА СИ Е ТАПА


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Помош околу избор на параболици
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 26, 2014 10:28 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Па како член на форумот знаеше дека секогаш си можел да пробаш Century , не само ти.
Е сега треба малку да се патува ама и тоа е подобро отколку да се гледат сликички на нет!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 15 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum