www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 03, 2020 10:21 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLON Чет Aвг 18, 2011 1:30 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
сум бил таму одамна едно 5-6 пати и место за фрлање со мушица има доволно само може да е проблем ако има многу рибари на езерото,зошто езерото е многу мало.За влегување мислам дека е проблем зошто нема плитки места каде што ке можеш да застанеш.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 19, 2011 4:34 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Atanasovski НапишиCOLON
BI VE ZAMOLIL ZA INFORMACIJA

Za nekoj den planiram da go posetam GOGO MONT. Ideata e Krap i Stuka na musica. Bi sakal da znam dali navistina ima stuka vo ezeroto i dali e voopso dozvolena za lovenje.
Vremeto mi e ograniceno i ne bi sakal da mi sluci nesto od tipot " decko kade be ti tuka na stuka :lol: "
Posto ne sum bil tamo pa ne ja ni znam konfiguracijata na terenot. Dali prostorot dozvoluva musicarenje voopsto?
Dali postoi moznost da se navleze vo voda ?
Blagodarnost za informaciite a ja ke vi se oddolzam so edna fina reportaza za ovoj tip na ribolov. Potocno musicanje na Stuka i Krap.
Dimitar НапишиCOLON
сум бил таму одамна едно 5-6 пати и место за фрлање со мушица има доволно само може да е проблем ако има многу рибари на езерото,зошто езерото е многу мало.За влегување мислам дека е проблем зошто нема плитки места каде што ке можеш да застанеш.
Da nadopolnam samo. Ima eden del relativno plitok nasproti restoranot, na drugata obala, no neznam dali ke mozes da vlezes od krapdziite. Ima stuka, sme fatile 5-6 pomali na vobler no sigurno ima i pogolemi nad 2 kg. cesto digaat galama koga lovat okulu trskite.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLON Сре Aвг 24, 2011 1:35 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
ima stuki golemi kako ajkuli......gazdata ima fateno mnogu golema vaka po slika gledajki ja sigurno ima okolu 90-100cm......samo najgolemite primeroci gi facaat na ziva riba kako mamec....cekame reportaza

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 16, 2011 12:28 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Eve edno ubavo filmce, merak da ti dojde krap na musica da brkas :)


_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 16, 2011 6:58 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
filip030682 НапишиCOLON
ima stuki golemi kako ajkuli......gazdata ima fateno mnogu golema vaka po slika gledajki ja sigurno ima okolu 90-100cm......samo najgolemite primeroci gi facaat na ziva riba kako mamec....cekame reportaza
Pred edna nedela bev vo kriva palanka i odluciv da pominam na Gogo-mond za da frlam nekoja musica.Brkav stuka ama me interesirase i aktivnosta na krapot.Za zal krapot ne mrdase a od stukite imav samo edno promasuvanje na edna stuka.Zdavje drug pat.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 04, 2012 8:49 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
kire НапишиCOLON
Предлог локација од мене за проба да се лови крап на мушичка.Езерото Бентомак во Ранковце,крапот е научен да зема леб од површина и кога ќе му фрлиш леб во водата спобудалува :D
VladoMKD НапишиCOLON
Tamu na smoki od raka jade :lol:
Да не ја заборавиме темава, летото се ближи.

Би било фино да пробаме на комерцијаливе да закачиме некое крапче на сува ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 29, 2012 9:49 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Нед Aвг 07, 2011 8:13 pm
МислењаCOLON 245
Поради успивањето мораше да се тражи некој рибник каде што нема да мора да крмам и одма во Гиновци.Само кога ги видов луѓето не знаев каде да му ја летнам и се зачикав меѓу трските.Крапот работеше како луд па решив освен на лепче да пробам и на се друго.На пченка јадеше исто така не чекаше ни да пропадне.И ми текна на темава па пробав. Фатив едно зелено како пеперутче и го ставив на јадичка ги извадив оловата ја спуштив тапата на 5цм и посматрав и по неколку секунди удар на крап некаде околу 1кг.Штета што немаше кој да ме снима мојте беа во кафеаната и не ме дружеја ама сепак имав еден другар кој цело време се вртеше околу лебот.
[ img ]
му давав да јаде ама пак не сакаше да ме снима :x .Туку поентава ми беше дека на вакви езера крапот јаде со сигурност на мушица а и тапата ич не му сметаше а не на спининг а за на дива вода немам поим.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum