www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 03, 2020 10:46 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Мушичарење на крап
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 26, 2011 11:03 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Nesto sto i sam bi sakal da go probam. Mozebi nekogo ke go inspirira ova i sam da go proba.

Teska musicarska oprema ne e potrebna,eve edno video kako dokaz za toa. Krap izvaden so #3

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Maј 27, 2011 10:14 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Гледав по други форуми како мушичарат крап, посебно во лето, на т.н. “лебна“ мушица, односно мушица која изгледа како парче меко од средината на лебот :) Сепак, за тоа треба да има езера богати со крап, а освен некои приватни рибници, кај нас тешко тоа би поминало :)

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Maј 27, 2011 11:16 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Jasno Filip, ne bi mi padnalo ni na pamet da odam na Debar i da brkam krap ma musica. Bi sakal da proban na nekoe komercijalno ezero. Mislam deka bi mi napravilo kejf, krap na musicarka, pa duri i da e na naj utepanoto komercijalno ezero.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 24, 2011 10:36 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Пази ги сликиве, од еден друг форум :)

[ img ]
[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 24, 2011 11:10 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Prvo doaganje u MKD i idam na krap so musicarkata. Zdravje boze u Avgust mesec. Mora da se proba ovaa rabota.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 24, 2011 11:40 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Atanasovski НапишиCOLON
Prvo doaganje u MKD i idam na krap so musicarkata. Zdravje boze u Avgust mesec. Mora da se proba ovaa rabota.
Aко си кабает може да одиме, со тоа што можеме и штука да ловиме. :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 24, 2011 11:46 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Da Da. Dobra kombinacija. Stuka i Krap :P .

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 24, 2011 12:00 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Ако едното не пипа, другото гарантирам ќе искине конци :D :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 24, 2011 12:17 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON 837
ЛокацијаCOLON Tetovo
Cudna rabota :shock:
Da go sluvav ova bez da gi vidim faktive ne bi veruval na ova.
Krap na musicka ... !!!

_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 24, 2011 12:43 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
piratiti НапишиCOLON
Cudna rabota :shock:
Da go sluvav ova bez da gi vidim faktive ne bi veruval na ova.
Krap na musicka ... !!!
Na prvoto postaveno video imas i edna opcija kako da go namamis na musica. Pogledni go ako te interesira.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum