www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 03, 2020 10:02 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 10, 2014 9:53 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
1 неделa преку пoлскa пoштa, a aкo нaрaчувaш гoлеми рaбoти, 2-3 денa пo УПС

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 10, 2014 9:55 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
Филип НапишиCOLON
1 неделa преку пoлскa пoштa, a aкo нaрaчувaш гoлеми рaбoти, 2-3 денa пo УПС

Ok fala mnogu :)

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 12, 2014 10:44 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Mislam deka mozam da ti najdam kapa od Petel od Waitning farm. Boja braon ili grizli.Cena okolu 2900 den za kvalitet bronza.
Ako si zainteresiran pisi mi poraka i ke se cueme vo sabota. Denovive ne sum vo MK.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 13, 2014 4:31 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
ilija НапишиCOLON
Mislam deka mozam da ti najdam kapa od Petel od Waitning farm. Boja braon ili grizli.Cena okolu 2900 den za kvalitet bronza.
Ako si zainteresiran pisi mi poraka i ke se cueme vo sabota. Denovive ne sum vo MK.

Fala Ilija na ponudata ke te kontaktiram cim planiram da zemam vo najskoro vreme :) ;) :lepi:

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Ное 07, 2014 12:31 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
И Муцунски, до кај си со кленовите, успеа ли да ги прелажеш? :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 17, 2015 4:43 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
Филип НапишиCOLON
И Муцунски, до кај си со кленовите, успеа ли да ги прелажеш? :)
Извини Филип што не одговорив веднаш на темава тогаш кога ми дадовте совети да наврзам од тие миџевите црни ги врзав на 16 и 18 јадици врзав црни и маслинесто зелени, е сега оние црните на едни имав хекл црн а нколку врзав само со црн дабинг од зајак и со велкро разбушавени исто направив и со тие зелените на тие црните само со дабинг без хекл фатив негде околу 20 кленчиња ама сите по околу 10 -15 сантиметри мера за носење дома немаше па затоа и ги пуштив. А миџевите со хекл што стоеја на површината на водата ги удираа фатив некој и на нив но очигледно повеќе ги сакаа тие под површината без хекл и тоа црните на 18 јадица. :)

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum