www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 03, 2020 11:05 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Мушичарење на липљан
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 12, 2013 1:23 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Саб Ное 17, 2012 12:52 am
МислењаCOLON 49
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje lipljena
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 12, 2013 1:23 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Саб Ное 17, 2012 12:52 am
МислењаCOLON 49
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарење на липљан
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 02, 2014 7:13 pm 
Отсутен
Молчалив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 31, 2013 7:30 pm
МислењаCOLON 1
Поздрав за другаре мушичаре у Македонији :thumbs_up: !

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарење на липљан
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 03, 2014 5:11 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
Dobrodoso cicko.ti si vec postirao na nasem forumu,a ja na tvom jos mudro cutim.pozz

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарење на липљан
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 03, 2014 1:59 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Dobro dosao Murino.
Evo mozes na ovu temu da kazes malo vise o sebi da bi znali clanovi ko si i sta radish.
viewtopic.php?f=62&t=17&start=1880

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарење на липљан
ТемаИспратеноCOLON Чет Дек 04, 2014 12:01 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aвг 25, 2012 12:20 pm
МислењаCOLON 255
ЛокацијаCOLON Skopje
Добро дојде на форумов Murino :shake_hand: Имам во план 2015 да дојдам во Црна Гора на мушичарење на Плав и тоа на липјан.До сега никогаш не сум ловел.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарење на липљан
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 15, 2016 9:15 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Цакуле се уште должи тука да сподели искуство за липљаните. Многу интересна и заебана риба која знае да исфрустрира на моменти. Летово повеќето од нас (активни тука) се запознавме со липљанот на Тара, освен Цакуле кој го запозна една година претходно.
Видовме дека може успешно да се лови, како на нимфа така и на сува, само што е многу попребирлив од пастрмката. Фрустрираат моментите кога ќе ја промашите мушицата, липљанот ќе се подигне од дно да ја земе горе, тоа може да биде и од 1-2 метри длабина без проблем и кога ќе дојде до неа, а ти напнат чекаш да контрираш, ќе се предомисли и ќе се спушти пак долу. Е тие моменти фрустрираат додека се погоди мувата. После тоа е мераци за сите пари :)

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum