www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 03, 2020 10:17 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Мушичарење на костреж
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 21, 2012 9:14 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Во животот само 2 пати имам фаќано на мушица не сум некој експерт па и аматер е многу.Како и сите риби грабливки така и кострежот се фаќа на мушица бидејќи таа е многу агресивна риба тоа многу олеснува при нивниот лов.За мушичарењето на кострежот е потребен лесен прибор и поштено незнам какви мушици за истото неможев ни многу да најдам на интернет се обидов да најдам али не успеав само неколку слики и едно добро видео начекав.

[ img ]

[ img ]Тука ќе можете да споделите искуства дали имате фатено костреж на мушица дали целно дали на среќа има удрено на што сте го фатиле и по некоја слика да ставите ако имате.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарење Костреж
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 22, 2012 8:53 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Интересна тема, мада немам никакво искуство со ова. Би можеле да пробаме на езерцата на Бадар во лето, на мали стримерчиња :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарење Костреж
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 22, 2012 4:30 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Јас не фаќам на мушица ова го направив за колегите мушичари ако не знаеле дека кострежот се фаќа на мушичка да пробаат бидејќи навистина е интересна риба ептен борбена.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарење Костреж
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 22, 2012 11:19 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Вто Maр 08, 2011 6:49 pm
МислењаCOLON 374
Na bistrica vo pomirnite mesta sekogas sum fakal kostrez na musica ova ne e nisto novo za onoj koj e lovel so musica na poveke vodi kostrezot e grabliva riba taka da kaj sto go ima mora da ja napadne musicata

_________________
pod golemite kamenja golemite mreni se krijat


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарење Костреж
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 23, 2012 8:55 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Да, ама на нашите реки ретко се наоѓа костреж, го има по езерата, а по езера уште не сум спремен да мушичарам :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарење Костреж
ТемаИспратеноCOLON Сре Maр 28, 2012 2:35 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
Филип НапишиCOLON
Да, ама на нашите реки ретко се наоѓа костреж, го има по езерата, а по езера уште не сум спремен да мушичарам :)
so be ne sum spremen za na ezero,pa rekata e magisterska i doktorat vo edno.

_________________
...?


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum