www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 19, 2024 1:50 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1234»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Стримери
ТемаИспратеноCOLONПет Aпр 29, 2011 10:24 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Slusnav deka strimerite ne se efektivni vo Makedonija. Dali e navistina taka ili e neispitana rabota? Mene licno pored suva musica mi e omilen mamec so koj najcesto musicaram.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Strimeri
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 07, 2011 10:31 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
zdravo Atile
Denes frlav strimer na treska.Imitacija na ripce.ne fativ nisto dodeka drugite izvadija po nesto na ninfa.samo edna mi ripna koga go vadev strimerot no podocna si razmisluvav i mozda ripna po druga povrsinska musicka a ne po mojot strimer.Kako i da e utre ke fakam na ninfa pa komu ide.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Strimeri
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 07, 2011 11:07 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
koga ke naracuvam pak musici ke ti zemam od mojot omilen nekolku komada.mozes i da dades po eden primerok na nekogo cisto radi proba. ja silno veruvam vo nego. i nema logika strimerot da raboti sekade osven kaj nas. nego kolku sto ja znam najpogodno vreme za koristenje strimer e rana prolet i docna esen. dodeka kako vodata se zatopluva taka i se preoga kon pomali musici so prirodni boji.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Strimeri
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 08, 2011 9:16 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
jas ne sum probal na strimer da lovam na treska no voblerot i blinkerot se dosta uspesni na toj teren ama periodicno,za treska skopska nevazat mnogu pravila sto se jasno zacrtani.mislam deka bi trebalo da bide uspesen strimerot vo podlabokite mesta na kajk stazata i nad nea do brana,samo treba da go pogodis denot koga ke saka da brka ripcinja,vcera jas na nimfa izvadiv nakolku belvici i polni bea so ikra i normalno gi pustiv taka da belvicata stom se mresti ima pogolemo dvizenje na sitni ripcinja i mislam deka narednite nedeli treba da se faka na strimer normalno so osnovna bela boja i temen grb.inaku nemam nekoe iskustvo so strimerite da ne kazam nikakvo :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Strimeri
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 08, 2011 9:31 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån

Eve edno video od Oliver Edwards poznat musicar koj bas go naglasuva faktot deka poveketo musicari gi zobikoluvaat strimerite. No isto taka dodava deka tokmu strimerite se tie koj ke ne dovedat vo kontakt so pogolemite ribi. Otamu i negovata zacudenost za ova ignoriranje na strimerite.
Inaku strimer moze i da bide imitacija na nisto sto postoi vo prirodata,nego ednostavno prestavuva nesto sto bi mozelo da bide hrana. So svoeto dvizenje i boja ja mami pastrmkata. Moze da se lovi vo brza voda a moze i vo spora. Najuspesni se vo rana prolet koga vo rekata nema izobilie na prirodna hrana kako i vo docnata esen. No ne znaci deka ne bi funkcionirale i vo ostanatiod del od godinata. Na sekoj musicar bi mu preporacal da ima po nekoj strimer vo svojata kutija.
Inaku eve edna strana iako e na svedski ke se snajdes. Strimeri se i na svedski. :D
http://www.flugor.se

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Последна промена од 1 на Atanasovski, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Strimeri
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 08, 2011 11:51 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Perun
Kaj bese vcera?Na treska?
Jas bev isto taka petok vecerta,sabota vecerta,nedela sabajle,nedela vecer.
Frlav strimer,ninfa a i na bliknker isto no djaba bilo konje vranje.Eden moj drugar musicar na ninfa zajce izvadi nekolku pastrmki medju koi edna od kilo.Ti kade vadese belvica?

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Strimeri
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 10, 2011 12:07 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
jas nad sisevski bev pa posle nadole se spustav do nestor mostot, belvicite pozadi ezero teska kaj cevkata kaj sto izlaga vodata,na toa mesto mozes da frlas strimer i da ne se iznenadis ako izvadis i nekoj kostrez,denovive napagam so vobleri i blinkeri pa ke vidime,ako se vidime na voda ke ti raskazam edna interesna situacija za zombi pastrmka sto pola saat trojca ja drzevme i ne ja izvadivme na tirol bideeki dolnata musicka bese zakacena negde na dno a na najgornata ribata,vo jak brzak so okolu 2-2,5m dlabocina.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Strimeri
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 10, 2011 9:46 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
PERUN НапишиCOLON
jas nad sisevski bev pa posle nadole se spustav do nestor mostot, belvicite pozadi ezero teska kaj cevkata kaj sto izlaga vodata,na toa mesto mozes da frlas strimer i da ne se iznenadis ako izvadis i nekoj kostrez,denovive napagam so vobleri i blinkeri pa ke vidime,ako se vidime na voda ke ti raskazam edna interesna situacija za zombi pastrmka sto pola saat trojca ja drzevme i ne ja izvadivme na tirol bideeki dolnata musicka bese zakacena negde na dno a na najgornata ribata,vo jak brzak so okolu 2-2,5m dlabocina.
Информативно ме интересира како се води тиролското, каква тежина на која вода оди..... ??? Ке ме праша некој нема да знам да одговорам, а за долгогодишен рибар тоа е срамота :oops:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Strimeri
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 10, 2011 5:48 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
zombi pastrmka sto pola saat trojca ja drzevme i ne ja izvadivme na tirol bideeki dolnata musicka bese zakacena negde na dno a na najgornata ribata,vo jak brzak so okolu 2-2,5m dlabocina.


Probavte so gnjurenje?
Nozot u zubi i po konecot nadole :lol:
Prikaznava e ko starecot i moreto bas sakam da ja cujam.
Vikendov mozda da trknam nakaj Treska.Zena mi merka edni farmerki pa ako gi kupi togas obavezno doagam. :oops: Dojdam li mozda da frlam na strimer.Obicno fakam ispod dolna matka i ne se dvizam mnogu no bi probal i podole za da gi naucam terenite.Kaj Glumovo vrtis levo i se parkiras kaj restoranot pokraj igralisteto taka?

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Strimeri
ТемаИспратеноCOLONЧет Maј 12, 2011 1:06 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
ilija НапишиCOLON
zombi pastrmka sto pola saat trojca ja drzevme i ne ja izvadivme na tirol bideeki dolnata musicka bese zakacena negde na dno a na najgornata ribata,vo jak brzak so okolu 2-2,5m dlabocina.


Probavte so gnjurenje?
Nozot u zubi i po konecot nadole :lol:
Prikaznava e ko starecot i moreto bas sakam da ja cujam.
Vikendov mozda da trknam nakaj Treska.Zena mi merka edni farmerki pa ako gi kupi togas obavezno doagam. :oops: Dojdam li mozda da frlam na strimer.Obicno fakam ispod dolna matka i ne se dvizam mnogu no bi probal i podole za da gi naucam terenite.Kaj Glumovo vrtis levo i se parkiras kaj restoranot pokraj igralisteto taka?
mozes i tamu ako imas kombilizon vo slucaj da ja pustat vodata pa da si se vratis do kolata :lol: :lol: :lol: :lol: denes trojca ceslavme ogromen teren ama veterot non stop se menjase plus de oblacno de sonce pa ke kapne nekoja kapka pa pak sonce vozdusniot pritisok katastrofa duri i za nas bese,ne bolese glava site i na kraj okoli 16 nakisnavme ko gluvci site mozni nimfi gi izvrtevme bateriite na tel gi ispraznivme voblerite faforiti i nekoi so mislam deka ke gi bide bez nieden udar si se vratija vo kutijata inaku imavme site zaedno izvadeno 5 pastrmcinja po 50g :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: i edna od 200-250g site gi vrativme nazad vo voda.pisi mi koga mislis da doagas da te zapoznaam so terenot i taman ke te gledam kako fakas moze ke podnaucam nesto od ff

_________________
...?


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1234»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 7 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum