www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 17, 2019 4:31 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 17, 2015 6:13 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aвг 25, 2012 12:20 pm
МислењаCOLON 255
ЛокацијаCOLON Skopje
b.mucunski НапишиCOLON
[ img ]
Материјали:
Јадици: Mustad #8 и #10;
Тело: Дабинг од зајак кремава боја;
Ребра: Црн конец 6/0 дебелина
Опаш: 3 фибри од еленско крзно;
Нозе: Сив CDC пердув намотан во ,,dubbing loop,, и потоа истрижан хоризонтално одоздола за да може да лежат мушиците на водата паралелно;
Wing case: Црн полицелон;
Конец: Veevus 8/0 бел;
Крила: Mallard flank's пера од дива патка едните природно бела-сивкаста боја а другите фарбани златно-жолта боја во стил Spent Wally wing.
Си ги усовршил крилава Бобан браво. :lepi:
Ептен добро изгледаат :~~

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 17, 2015 7:35 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
cakule НапишиCOLON
b.mucunski НапишиCOLON
[ img ]
Материјали:
Јадици: Mustad #8 и #10;
Тело: Дабинг од зајак кремава боја;
Ребра: Црн конец 6/0 дебелина
Опаш: 3 фибри од еленско крзно;
Нозе: Сив CDC пердув намотан во ,,dubbing loop,, и потоа истрижан хоризонтално одоздола за да може да лежат мушиците на водата паралелно;
Wing case: Црн полицелон;
Конец: Veevus 8/0 бел;
Крила: Mallard flank's пера од дива патка едните природно бела-сивкаста боја а другите фарбани златно-жолта боја во стил Spent Wally wing.
Си ги усовршил крилава Бобан браво. :lepi:
Ептен добро изгледаат :~~
Фала Cakule па искрено само време поминато над стегата и нормално вежбање му е мајката и се се постигнува ;) :) без труд џабе е се.

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 17, 2015 8:01 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Шо напрајвте бе нема да остане петел за приплод....те од нозе, те од скалп, те од шија....бел петел, рѓав петел... :D шала на страна навистина добро направено, секоја чест


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 17, 2015 8:33 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
ubavo bobi

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 17, 2015 8:54 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
Boris НапишиCOLON
Шо напрајвте бе нема да остане петел за приплод....те од нозе, те од скалп, те од шија....бел петел, рѓав петел... :D шала на страна навистина добро направено, секоја чест
Фала Борис :)

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 17, 2015 8:56 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
PERUN НапишиCOLON
ubavo bobi
Фала PERUN :) здравје до вечерва ќе има уште моментално ги спремам, па подготвен сум за критики :D ;)

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 17, 2015 9:40 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
Еве уште нешто од денес па слободно кој има прашања, мислења, добронамерни критики, :roll: сугестии, совети... :) ;)

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Ако некој го интересира нешто во врска со материјалите слободно нека праша бидејќи беа многу требаше да се утепам од пишување :lol: :roll:

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 17, 2015 11:56 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Дoбри се, сaмo бaмбулaтa ти е прегoлемa вo телoтo

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 18, 2015 12:25 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Критика последните 3 слики се јасни, тие пред нив се матни


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 18, 2015 8:38 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
Филип НапишиCOLON
Дoбри се, сaмo бaмбулaтa ти е прегoлемa вo телoтo
Па да и ја се двоумев дали помала мада и прва ваква мушица и единствена сега за сега ми е па здравје да најдам балса дрво и ќе ја корегирам :roll: фала на совет во секој случај.

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum