www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 17, 2019 4:28 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Врзување на мушички 2013
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 22, 2013 1:48 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
Ubavi nimfi,na Treska rezultati garant a za na RADIKA kje treba samo da im ki skratish vlaknencata(ili kako gi vikate).Na Radika ne gi saka vlaknesti,gi pluka.
Filip ako si za ajde na 01.02. da gi probash na RADIKA(ako izvadime markici od MRF za 2013)ako ne jas kje gi probam a ti kje mi dadesh 1-2 mushichki za na TIROLSKO. :yahoo:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 23, 2013 12:05 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 12, 2012 9:46 pm
МислењаCOLON 384
ЛокацијаCOLON Скопје
Една серија за 2013. Си направив повеке модели од тие што ми се фаворити и некои експерименти. Сликите се такви какви што се, тешко подобри. Треба да ми траат две години, се на се околу 100-120 направив плус имам и во кутиите :)

[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]


Некои стримери отежнати за спин

[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

[ img ]

_________________
Laissez faire


Последна промена од 1 на Dragan, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 23, 2013 12:10 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
:bravo:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 23, 2013 6:16 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Maр 23, 2012 9:31 pm
МислењаCOLON 831
ЛокацијаCOLON skopje
bravo oslicno izgledaat.....i bravo za vlozeniot trud


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 23, 2013 9:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Секоја чест ..ДРАГАН за трудот вложен во -МУШИЦИТЕ -
ПРЕКРАСНИ СЕ. :bravo:

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Саб Maр 30, 2013 12:11 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 12, 2012 9:46 pm
МислењаCOLON 384
ЛокацијаCOLON Скопје
За годинава веке сум обезбеден, но уште некоја да се направи не е на одмет. Големина на јадици од 6 до 14.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


И еден бубмар за клен, или за крапџиите зиг-баг за зиг-риг на јадица бр 8 ;)

[ img ]

_________________
Laissez faire


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Саб Maр 30, 2013 12:14 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON 1040
ЛокацијаCOLON Bitola
Со бамбули не ловиш ?
Оваа последната ми е најубава!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Саб Maр 30, 2013 12:21 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 12, 2012 9:46 pm
МислењаCOLON 384
ЛокацијаCOLON Скопје
Ловам и со бамбули, најчесто на нив пробувам за пастрмка, за клен не, но искрено не им давам толку големо време на вода кога сум, не дало многу голем резултат барем кај мене.

_________________
Laissez faire


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 05, 2013 11:19 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
moze na ez treska ima top masicka a i trska ni e blisku.

_________________
...?


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum