www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 17, 2019 4:27 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Пет Maј 11, 2012 11:17 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 12, 2012 9:46 pm
МислењаCOLON 384
ЛокацијаCOLON Скопје
Ке сечам и јас, што да правам :mrgreen: Ај наредните што ке ги правам, само да набавам тунгстен, кристал флеш, да бидат како оваа на Atanasovski горе Woolly Bugger.

_________________
Laissez faire


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Саб Maј 12, 2012 11:15 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Dragan НапишиCOLON
Правени се на џиг јадици
[ img ]
Драган кога се на џиг јадици зар не пливаат обратно?Мада кај некој стримери нема горен,долен дел.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Саб Maј 12, 2012 11:34 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 12, 2012 9:46 pm
МислењаCOLON 384
ЛокацијаCOLON Скопје
Сеуште ги немам тестирано, ке ги врзувам една по една и првин во плиткото ке ги пробам да видам како се движат. Овие што се само на џиг јадица може и да пливаат обратно, а другите што се на џиг со две метални окца одозгора би требало да се движат како што треба. Тоа е теоријата, ке видиме во пракса па ке пишам :D

_________________
Laissez faire


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Саб Maј 12, 2012 11:44 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Ako ima tezina na okcata i oni ke ti plivaat obratno, no vo nikoj slucaj ne e toa negativna rabota.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Саб Maј 12, 2012 11:44 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 12, 2012 9:46 pm
МислењаCOLON 384
ЛокацијаCOLON Скопје
Би требало нешто вака да изгледа

http://www.youtube.com/watch?v=LEinwdTHWyM[/youtube]

http://www.youtube.com/watch?v=LEinwdTHWyM

_________________
Laissez faire


Последна промена од 1 на Dragan, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Саб Maј 12, 2012 11:48 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Dragan НапишиCOLON
Би требало нешто вака да изгледа

http://www.youtube.com/watch?v=LEinwdTHWyM[/youtube]

http://www.youtube.com/watch?v=LEinwdTHWyM

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Саб Maј 12, 2012 11:55 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 12, 2012 9:46 pm
МислењаCOLON 384
ЛокацијаCOLON Скопје
Благодарам Atanasovski :)

@off topic
Пробував да го закачам видеото директно со линкот од сајтот или она доле што е адресата на You Tube кога ке кликнеш Share, али ај ке пролистам па ке се научам :D

_________________
Laissez faire


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 20, 2012 1:29 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 12, 2012 9:46 pm
МислењаCOLON 384
ЛокацијаCOLON Скопје
Wooly bugger

Опаш - Марабу (црно и бело) и crystal flesh
Отежната глава со тунгстен перла
Тело - chenille црно, отежнато со малку жица
Хакел - црн и кафен накај црн

[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

_________________
Laissez faire


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 20, 2012 1:47 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Ovie ke ti bidat konjak ;) barem na prolet. Ne sum siguren vo ovoj period od godinatan kako rabotat, ali na prolet i esen se sigurno dobitna kombinacija.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 10, 2012 3:00 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 12, 2012 9:46 pm
МислењаCOLON 384
ЛокацијаCOLON Скопје
Нешто ново за долгата ладна зима да има што да се прави.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
Laissez faire


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum