www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 17, 2019 4:30 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 8 9 10 11 12
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 12, 2013 11:54 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Им го фати редот со ставање слики.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 12, 2013 12:16 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 10:22 pm
МислењаCOLON 144
Stole НапишиCOLON
Им го фати редот со ставање слики.

Aha, OK :)

_________________
>>Ајде клене куде мене<<


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 14, 2013 7:01 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 10:22 pm
МислењаCOLON 144
Има ли некој шаблон за правење пластични крилца за мушици, или можеби некој линк за оваа работа. Се утепав од барање на интернет. :D :D :D

_________________
>>Ајде клене куде мене<<


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 14, 2013 7:10 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Takvi sabloni se prodavaat i se mnogu evtini. Vidi kaj Pero- ribarski prikazni.
Inace na internet baraj gi kako Ving brneri( izgovorno)
Zalam ali neznam da napisam na angliski.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 14, 2013 7:14 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 10:22 pm
МислењаCOLON 144
ilija НапишиCOLON
Takvi sabloni se prodavaat i se mnogu evtini. Vidi kaj Pero- ribarski prikazni.
Inace na internet baraj gi kako Ving brneri( izgovorno)
Zalam ali neznam da napisam na angliski.
Фала за информацијата. ;)

_________________
>>Ајде клене куде мене<<


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 15, 2013 7:33 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 10:22 pm
МислењаCOLON 144
Правел ли некој до сега Dragon fly nimpf, и ако правел дали ја користел?

_________________
>>Ајде клене куде мене<<


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 15, 2013 8:04 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aвг 25, 2012 12:20 pm
МислењаCOLON 255
ЛокацијаCOLON Skopje
http://dronsworld.blogspot.com/2012/12/ ... nymph.html
Мислам дека за ваква мислиш, Јас не сум пробал да направам али би сакал да ја направам
пошто и онака сум слаб со камењарки
http://www.bogdangawlik.pl/product_info ... ts_id/2483
Ова треба да е тоа што го бараш

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 15, 2013 8:41 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 10:22 pm
МислењаCOLON 144
cakule НапишиCOLON
http://dronsworld.blogspot.com/2012/12/ ... nymph.html
Мислам дека за ваква мислиш, Јас не сум пробал да направам али би сакал да ја направам
пошто и онака сум слаб со камењарки
http://www.bogdangawlik.pl/product_info ... ts_id/2483
Ова треба да е тоа што го бараш
Знам за бурнерите, не ги барам нив туку самите крилца т.е. шаблон за изработување (димензии на крилцата за разни инсекти) или пластиката, поточно. Во секој случај фала за инфото. :lepi:

_________________
>>Ајде клене куде мене<<


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 8 9 10 11 12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum