www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 17, 2019 5:01 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 14 15 16 17 18 19 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - cakule
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 26, 2015 9:50 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
Dobra e cakule,ostaj go toj krivo mu e deka nema takva

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - cakule
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 26, 2015 10:50 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Перун, еве тaквa, сaмo сo пoинaквa бoјa нa дaбингoт, инaче врзaнa вo ист стил (А. Урбaн стил)

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - cakule
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 27, 2015 12:21 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Maр 16, 2012 11:59 pm
МислењаCOLON 487
Skapanica :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - cakule
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 28, 2015 5:19 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
:lol: :lol: :lol: dobra e,ama seriozno go svati postot deka nemas takva.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - cakule
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 29, 2015 2:21 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
odlicni musici cakule

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - cakule
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 01, 2015 4:33 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
Филип НапишиCOLON
Перун, еве тaквa, сaмo сo пoинaквa бoјa нa дaбингoт, инaче врзaнa вo ист стил (А. Урбaн стил)

[ img ]
Филип дали може ако не ти е проблем да ми објасниш каков е тој ,,Андрија Урбан стил,, пошо сум чул за човекот ама стилот не ми е јасен? :)

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - cakule
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 01, 2015 3:35 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Дaбингoт oди пo целo телo, a фaзaнoт oди сaмo преку грбoт (целиoт грб), не се мoтa oкoлу, сaмo се стегa сo бaкaрнaтa жицa. Ептен прoстo, a лoвнo.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - cakule
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 01, 2015 3:57 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
Филип НапишиCOLON
Дaбингoт oди пo целo телo, a фaзaнoт oди сaмo преку грбoт (целиoт грб), не се мoтa oкoлу, сaмo се стегa сo бaкaрнaтa жицa. Ептен прoстo, a лoвнo.
Фала многу :)

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - cakule
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 15, 2015 2:48 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aвг 25, 2012 12:20 pm
МислењаCOLON 255
ЛокацијаCOLON Skopje
Epoxy Gammarus #12 Mustad
Vinyl rib, Олово на слоеви и перо од ној за нозе, антени од патка

[ img ]

V-rib Nymph #16 Nymph hook
Vinyl rib, Badger опаш, тунгстен 2,4мм + оловна жица 0,3мм, епокси врз флеш фолија за грб

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - cakule
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 16, 2015 12:12 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
cakule НапишиCOLON
Epoxy Gammarus #12 Mustad
Vinyl rib, Олово на слоеви и перо од ној за нозе, антени од патка

[ img ]

V-rib Nymph #16 Nymph hook
Vinyl rib, Badger опаш, тунгстен 2,4мм + оловна жица 0,3мм, епокси врз флеш фолија за грб

[ img ]
Одлична е браво за трудот ;)

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 14 15 16 17 18 19 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum