www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 17, 2019 4:27 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 17 18 19 20 21
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - Филип
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 26, 2016 8:56 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Сум заборавил да ставам некоја слика, а доста се врза летово...

Adams
[ img ]

Royal coachman
[ img ]

Pheasant tail parachute
[ img ]

Emerger
[ img ]

Тарска плава :D
[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - Филип
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 26, 2016 8:58 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Elk hair caddis
[ img ]

Elk hair caddis
[ img ]

CDC еднодневки на #18
[ img ]

Elk hair caddis
[ img ]

CDC & quill
[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - Филип
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 26, 2016 9:00 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Pheasant tail dry
[ img ]

Мравки
[ img ]

Мравки
[ img ]

Мравка
[ img ]

Кадиси
[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - Филип
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 26, 2016 9:01 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Pheasant tail parachute
[ img ]

CDC еднодневка
[ img ]

CDC еднодневка
[ img ]

Emerger
[ img ]

Еднодневка
[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - Филип
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 26, 2016 9:03 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Elk Caddis (варијанта)
[ img ]

Midge
[ img ]

Midge
[ img ]

CDC еднодневка
[ img ]

CDC еднодневка
[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - Филип
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 26, 2016 9:04 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Нимфи
[ img ]

Olive hare's ear
[ img ]

Claret pheasant tail
[ img ]

Pheasant tail
[ img ]

Варијации на фазан
[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - Филип
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 26, 2016 9:07 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Prince nymph
[ img ]

Разни нимфи
[ img ]

Hot spot pheasant tail
[ img ]

Claret pheasant tail
[ img ]

Golden pheasant tail
[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички - Филип
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 26, 2016 9:08 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Red tag nymph
[ img ]

Natural golden pheasant tail
[ img ]

Olive hares ear
[ img ]

Copper john
[ img ]

Claret pheasant tail
[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 17 18 19 20 21

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum