www.ribar.com.mk
http://ribar.com.mk/forum/

Вашето “работно“ катче
http://ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=122&t=4180
Страна 34

АвторCOLON  cakule [ Саб Сеп 13, 2014 10:59 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Вашето “работно“ катче

Еве ти еден линк кој може да ти биде од корист.
http://www.oasisbenches.com/oasis_benches.htm

Мене овој Pedestal Partner -от најмногу ми направи кејф па морав да го направам. Од обични чамови даски е ама го излакирав и мислам дека добро излезе, а и се покажа како доста функционален се ти е на дофат.[ img ]

АвторCOLON  b.mucunski [ Саб Сеп 13, 2014 2:44 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Вашето “работно“ катче

cakule НапишиCOLON
Еве ти еден линк кој може да ти биде од корист.
http://www.oasisbenches.com/oasis_benches.htm

Мене овој Pedestal Partner -от најмногу ми направи кејф па морав да го направам. Од обични чамови даски е ама го излакирав и мислам дека добро излезе, а и се покажа како доста функционален се ти е на дофат.[ img ]
Страшно добро излегол искрено кога ке имам време и ја би го направил :NotWorthy: :lepi:

АвторCOLON  b.mucunski [ Саб Сеп 13, 2014 2:46 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Вашето “работно“ катче

b.mucunski НапишиCOLON
cakule НапишиCOLON
Еве ти еден линк кој може да ти биде од корист.
http://www.oasisbenches.com/oasis_benches.htm

Мене овој Pedestal Partner -от најмногу ми направи кејф па морав да го направам. Од обични чамови даски е ама го излакирав и мислам дека добро излезе, а и се покажа како доста функционален се ти е на дофат.[ img ]
Страшно добро излегол искрено кога ке имам време и ја би го направил :NotWorthy: :lepi:
Кажи ми овие малите прозирните кутии округли што се од кај ги наоѓаш сакам и јас да си земам?

АвторCOLON  cakule [ Саб Сеп 13, 2014 3:23 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Вашето “работно“ катче

Тие ги имам порачано од aliexpress ги има во различни големини.
Јас ги имам овие. Инаку истите ги користат жениве за шминка. Може и да ги има и кај нас.

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 91296.html

АвторCOLON  b.mucunski [ Саб Сеп 13, 2014 3:31 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Вашето “работно“ катче

cakule НапишиCOLON
Тие ги имам порачано од aliexpress ги има во различни големини.
Јас ги имам овие. Инаку истите ги користат жениве за шминка. Може и да ги има и кај нас.

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 91296.html
Фала многу, а материјали од E-Bay или Amazon стигаат ли кај нас со нашиве платежни картички?

АвторCOLON  cakule [ Саб Сеп 13, 2014 4:50 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Вашето “работно“ катче

Од ebay да стигаат имам порачувано , а од Amazon не вршат испорака за МК.Некој викаат од германскиот може ама јас не сум пробал.Инаку порачките ги имам правено само каде што има добар рејтинг.

АвторCOLON  ilija [ Вто Сеп 23, 2014 5:18 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Вашето “работно“ катче

Еве го и моето катче.Не е баш класично врзувачко ама тоа беше компромисот за да седи во дневна соба. :mrgreen:
Работите се спикани во кутии.

[ img ]

[ img ]

АвторCOLON  PERUN [ Вто Сеп 23, 2014 6:48 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Вашето “работно“ катче

skromno i ubavo ilija,sega nekoja kreacija napravi.

АвторCOLON  Atanasovski [ Вто Сеп 23, 2014 7:58 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Вашето “работно“ катче

Site me siete u sredenost :( Ubava kutija Ilija :lepi:

АвторCOLON  b.mucunski [ Пон Сеп 29, 2014 9:08 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Вашето “работно“ катче

ilija НапишиCOLON
Еве го и моето катче.Не е баш класично врзувачко ама тоа беше компромисот за да седи во дневна соба. :mrgreen:
Работите се спикани во кутии.

[ img ]

[ img ]

Интересно и убаво средено ;)

Страна 34 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/