www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 17, 2019 4:27 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Материјали за врзување
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 11, 2012 1:07 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Да почнеме со една општа тема, па ако треба ќе ја делиме подоцна :)

Некој скоро ме праша за микропореста гума (полицелон), каде да се најде... Денес, сосема случајно, ја здогледав во форма на mouse pad, најпрост :) Го извадив платното и добив материјал за многу “кленоловки“ :)

[ img ]

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Материјали за врзување
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 11, 2012 1:41 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Јан 20, 2012 6:39 pm
МислењаCOLON 46
Bogami ova e da se izvika EUREKA :))))


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Материјали за врзување
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 11, 2012 3:09 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 10:22 pm
МислењаCOLON 144
Јас цело време ги правам од ова, ама не бев сигурен дека е полицелон. :D :D :D

_________________
>>Ајде клене куде мене<<


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Материјали за врзување
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 11, 2012 3:22 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Па шо ќутиш :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Материјали за врзување
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 11, 2012 3:26 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Феб 16, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 305
Utre odam za Struga,10 dena.Ako ima nekoj musici za proba,neka gi prati da gi probam na Drim.Ke mu dadam detalen izvestaj kako funkcioniraat.Filip imas li nekoja suva musicka visak,za proba? :D :D :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Материјали за врзување
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 11, 2012 6:45 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Имам, ама нема да имаш успех на Дрим сега. Матен е некако, а околните води се надојдени многу :) Бев викендов

А и рано ти е за сува, подобро со некоја нимфа да се проба.

Таман, додека си таму, ќе те бараат едни сумњиви момци, да пратат пердуви по тебе ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Материјали за врзување
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 13, 2012 6:23 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
Veligden e odlicna prilika za snabduvanje so matrijali za vrzuvanje misicki.Lameta.boi za farbanje dabing...pobrzajte i snabdete se.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Материјали за врзување
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 13, 2012 6:26 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
jordan1223 НапишиCOLON
Bogami ova e da se izvika EUREKA :))))
jas na sid imam zakaceno nakoi detski slikicki od ovoj matrijal,ama izgleda bajgi ke stojat i namozam da vi gi dadam vo brzo vreme.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Материјали за врзување
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 20, 2012 7:43 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Да се навратам на полицелонот, вчера во Џамбо си купив пакетче “пеперутки“ со големина од приближно 15х10 см, во 6-7 основни бои, направени од полицелон (микропореста гума) за 29 денари :D

Инаку, ако го купам тој материјал во продавница за риб. опрема, ќе платам барем 150-200 денари за таа количина :o

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Материјали за врзување
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 23, 2012 1:38 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Aпр 25, 2012 9:53 pm
МислењаCOLON 40
Зимово ќе сакам да се пробам малку како ми иде со врзување, но се разбирам ептен малку во поглед на таа тема, па за почеток да прашам што би ми требало од основен прибор и материјали да набавам и каде би можел да ги најдам? :confused: :D

_________________
"If one really loves nature, one can find beauty everywhere."


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum