www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 17, 2019 4:34 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Мушички од Саво Мартиновиќ
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 09, 2012 11:33 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
На саемот во Ниш запознав еден стар врзувач од сараево кој се вика Саво Мартиновиќ.Постар чика кој е меѓу попознатите од бивша Југославија.Купив неколку мушички па ќе ставам само дел од нив.Жалам за лошите слики :oops:
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички од Саво Мартиновиќ
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 09, 2012 11:37 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
toj li bese kaj sto te sedna na stolce na izlezot :D :D :D \
inace stvarno odlicni musici imase za oko ,iako ne gi razbiram,, ;) ;)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички од Саво Мартиновиќ
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 09, 2012 11:48 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
ico baits НапишиCOLON
toj li bese kaj sto te sedna na stolce na izlezot :D :D :D \
inace stvarno odlicni musici imase za oko ,iako ne gi razbiram,, ;) ;)
Да тој беше.Го седна и Gony на 2-3 мин,ама овој паметен му кидна :lol:
Мушичките во живо се дупло полични отколку на сликиве.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички од Саво Мартиновиќ
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 10, 2012 8:25 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Феб 28, 2011 11:19 am
МислењаCOLON 946
ЛокацијаCOLON Skopje
hahah mu kidnav ama so kupeni 20 musici + 3 od karti :D Koga gi gledam kolku se licni na izgled da ne ti bide zal za 60 evra potroseni na niv, bidejki kaj nas sigurno ne gi naodjas :D :!: :!:

_________________
Ne e bitno samo da se opametis, tuku toa naveremeno da bide !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички од Саво Мартиновиќ
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 10, 2012 8:30 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8352
ЛокацијаCOLON Skopje
Cika Savo e saraevska legenda vo musicarstvoto.
Me raduva sto vo idnina ke bide zastapen so svoj tekstovi vo Spin & Fly.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички од Саво Мартиновиќ
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 10, 2012 9:23 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Јан 20, 2012 6:39 pm
МислењаCOLON 46
која цена му беа мушиците ако не е некоја мушичарска или воена тајна ???


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички од Саво Мартиновиќ
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 10, 2012 3:40 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Феб 28, 2011 11:19 am
МислењаCOLON 946
ЛокацијаCOLON Skopje
Jas mislam plativ mislam 13-14(zelezni mi bea) eura za 20 musici a 3 dobiv baksis 8-) Za podetalno moze Ilija da kaze zosto on poveke pazarese

_________________
Ne e bitno samo da se opametis, tuku toa naveremeno da bide !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички од Саво Мартиновиќ
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 10, 2012 4:24 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Dobro si prosol.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички од Саво Мартиновиќ
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 10, 2012 6:12 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
jordan1223 НапишиCOLON
која цена му беа мушиците ако не е некоја мушичарска или воена тајна ???
Da receme 40 MKD ili 70 srpski dinari.Malite ninfi (slika 4) mu bea po 1 evro.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушички од Саво Мартиновиќ
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 10, 2012 6:56 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Машала, 1 евро комад. Јас за 50 денари ќе ти шиткам такви мали :mrgreen:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum