www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jун 22, 2021 5:37 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кутии-Fly Boxes
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 04, 2014 9:08 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Lesna e, ja sum skroz u "lesen" fazon vlezen. Ni elek ne nosam veke i on mi smeta, od koga go izgubiv kepceto u shuma :hit_head: i toa veke ne nosam :D

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кутии-Fly Boxes
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 05, 2014 9:00 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Јас и Тврдко (мушичар ту би) користиме ваква:

[ img ]

А набрзо ќе користиме и ваква алуминумска (само со друга апликација):

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кутии-Fly Boxes
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 05, 2014 9:27 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
ilija НапишиCOLON
Atanasovski НапишиCOLON

[ img ]
Ova tvojava slcna kako na Tvrdko 1 onaa Okuma sto ja kupi.Od aluminium e neli?
Kolku ja plati? Mora da e nad 5000 den :lollol:
Nemat chansi,ovaa e crvena po boja-poeftina e.Nemet ni mushichki ko mojana,kako za sporedba. :saso:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кутии-Fly Boxes
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 05, 2014 11:36 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
ilija НапишиCOLON
Tvrdko 1 НапишиCOLON
Ubavi kutii,a tabletite se za asocijacija-TABLET? :saso:
Dobro bese ova, :lepi:
Tablet Fly Boxes :~~
Koj posle mozhe da kazhe deka sme nemale sajber/cyber/frchkalisti i ostanati mushichkari. :saso:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кутии-Fly Boxes
ТемаИспратеноCOLON Сре Сеп 14, 2016 8:42 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aвг 25, 2012 12:20 pm
МислењаCOLON 255
ЛокацијаCOLON Skopje
Една од подобрите кутии за мушички на пазарoт (барем така викаат). Направена од силикон за да трае подолго. Со цена од 25 долари за стандардната големина. :roll:

http://tackyflyfishing.com/products/

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кутии-Fly Boxes
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 15, 2016 8:30 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Отров скапа. Ваква би купил Пепи ако напишеме на неа Simms :D

За мене добра кутија е секоја која не е гломзна и не фаќа многу место во џеб, а собира доста муви. Како оние на Vision рецимо кои се 5 пати поефтини од силиконската

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кутии-Fly Boxes
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 15, 2016 8:53 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Од Кина исто може да се нарачаат слични кутии, кои се со голема должина и собираат мноооогу нимфи, а се доста ефтини. Ги користат Емил и Јулио. Цената им е смешна, 4 долари парче.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кутии-Fly Boxes
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 15, 2016 11:50 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Da, ovaa kutija od posledniot post e extra. Kvalitetna e i sobira okolu 150-160 nimfi.
A tie od vision imaat edna mana, nema kako da gi vrzis za elekot pa moze da ti "izbegaat" po reka :)

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum