www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 3:54 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Кој бренд на мушичарка?
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 11, 2013 11:28 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONВто Maј 28, 2013 5:45 pm
МислењаCOLON19
Поздрав до сите


Ме интересира кој бренд вие го препорачувате од она што се наоѓа во Македонија моментално и зошто ако имате ваши лични искуства?

Balzer
Cormoran
Shakespeare
Dam
Daiwa
BFC

Може и испуштив некој бренд.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кој бренд на мушичарка?
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 12, 2013 1:06 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
Balzer nie na carina ocekuvame do petok boze zdravje da bide vo dukan

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кој бренд на мушичарка?
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 12, 2013 8:59 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Si zaboravil Lineaefe ;)
Izborot ke ti se desetkuva koga ke pocnes da ja baras brojkata sto ti treba , zatoa sto mnogu od skopskite prodavnici imaat nesto sto im ostanalo od pred 5 godini.
Duri vo edna prodavnica imase trski koj ostanale od UN vojnicite zatoa sto bile doneseni za niv. :hit_head:
Za zal nemozam da ti pomognam mnogu posto ne sum lovel so niedna od niv.
Prasaj nekoj od deckite na forumov koj imaat kupeno po nekoja.
Od ona sto moze da se donese vo MK jas bi proveril so Sara sport( bit pazar) i Jane( nosi Sieera od Karpologija)
Tie mozat da ti donesat podobri trski no i poskapi.
Za drugi prasanja slobodno prasuvaj. ;)

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кој бренд на мушичарка?
ТемаИспратеноCOLONЧет Jун 13, 2013 1:49 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
pricekaj kaj zoki za da mozas da gi sporedis so DAM bideeki pred nekoj den stignaa novi ekstra dobri za taa cena.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кој бренд на мушичарка?
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 15, 2013 8:30 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONВто Maј 28, 2013 5:45 pm
МислењаCOLON19
Знаете ли што ме мачи? Јас сум нов во спортот и доста читав за мушичарењето на форумот, шетав по продавниците во Скопје и искрен да бидам се чуствувам фрустриран. Додека за друг тип на риболов има се на форумот, мушичарењето како да е за затворен круг на луге. И од продавачите не сум кој знае колку задоволен. Ти му велиш сакам тоа и тоа дали го има во продавница а тој ти вели што ќе ти е #4 мушичарка кога имаме #5-6. Како не можат да сватат дека јас сум тој со парите во новчаник а не тие. Кај Перо кај Мавровка одам некни и уште да ми се развика зошто сум дошол. Дојдов кога вејќе ги кренал трските за мушичарење и кога му побарав тешко мене беше, што е најлошото е дека од позади рафтот ми се обрати, не ме удостои ниту со поглед. Ама што да се прави тоа ти е македонски синдром луѓе мои. Разочарување големо. Ама од друга страна сето ова ми дава сила да си наставам сам да учам. Мои грешки мое лично искуство и за некое време се ќе си дојде на свое место. Само јас сум таков по природа. Што да кажам за некој кој само што навлегол во спортот како мене ама нема голема желба да настави понатаму кога такви се по продавници кога колеги не му помагаат. Само ќе кажам штета е голема за таквиот однос, ама тоа е македонијата наша сакана зарем не. И уште нешто секоја чест на исклучоците што секако ги има, и сигурен сум дека такви луѓе ке најдам на вода наскоро кога ќе си средам за опремата.
Поздрав до сите.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кој бренд на мушичарка?
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 15, 2013 10:57 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Simonovski
Ne se vozbuduvaj druze.Ti dva posta si pisal a nie sme ti vozvratile so cetiri. ;)
Aj kaj Pero ne si napravil nisto ama sto e so drugite prodavnici? Ribarski prikazni,Trofej,Dam?
Sto se odnesuva do toa sto si go primetil na forumot,delumno si vo pravo deka sme odredena grupa na ludje,ama toa e zatoa sto sme malku.Da sme povekje bi bilo sosema poinaku.
Pozdrav i sto treba prasuvaj

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кој бренд на мушичарка?
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 16, 2013 12:30 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONВто Maј 28, 2013 5:45 pm
МислењаCOLON19
ilija НапишиCOLON
Simonovski
Ne se vozbuduvaj druze.Ti dva posta si pisal a nie sme ti vozvratile so cetiri. ;)
Aj kaj Pero ne si napravil nisto ama sto e so drugite prodavnici? Ribarski prikazni,Trofej,Dam?
Sto se odnesuva do toa sto si go primetil na forumot,delumno si vo pravo deka sme odredena grupa na ludje,ama toa e zatoa sto sme malku.Da sme povekje bi bilo sosema poinaku.
Pozdrav i sto treba prasuvaj

Поздрав Илија

Јас би рекој фрустрација :). За одговрите благодарам, а за тоа што пишам дека е затворен круг мислам на тоа дека повеќе постови треба да има за мушичарењето или барем интересни линкови према други сајтови за темата. А ги поминав сите продавници за кои прочитав на форумот и како некој што пиша се е тоа опрема од пред 5 и повеќе години. И тука настанува фрустрацијата додека за спинингот и за останатиот риболов има доста опрема низ продавниците за мушичарењето како да застанало времето кај нас во Македонија. И кога велам за продавачите мислам генерално дека бев во сите продавници барем по два пати. Ама како што пишав времето ќе си го стори своето, има доста на интернет од кај што може да учам па ќе биде. Ништо лично до тебе.

Поздрав


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кој бренд на мушичарка?
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 16, 2013 12:37 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONВто Maј 28, 2013 5:45 pm
МислењаCOLON19
Да исплакнеме очи ...
http://vimeo.com/27267942
Поздрав


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кој бренд на мушичарка?
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 16, 2013 1:01 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Pozdrav Simonovski i dobredojde na forumov.
Zatvoren krug na luge ne sme, mal krug na luge da. Nekogas imam custvo deka si pisuvam sam na sebe i toa e OK. Otvoren krug za sekogo, sigurno i so zadovolstvo.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кој бренд на мушичарка?
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 16, 2013 2:28 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON684
simonovski НапишиCOLON
Да исплакнеме очи ...
http://vimeo.com/27267942
Поздрав
Прекрасно видео, со многу возбуда и страст! Браво! :NotWorthy:

_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 8 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum