www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 10:45 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234567»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Избор на мушичарка
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 11, 2012 7:04 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 12, 2012 9:46 pm
МислењаCOLON384
ЛокацијаCOLONСкопје
ilija НапишиCOLON
Dragan НапишиCOLON
Ајде ке се видиме на вода па ке пробаме, размотриме и заклучиме по нешто ;) . Денес и тоа како ми требаше нова трска само до 2,45 максимум и со брза акција за таму кај што бев, користев 2,75. Ај и за тоа репортажа наскоро :D
Dragan
Jas imam edna Daiwa 245 sm.aftma 5,6
Ako sakas ke ti ja dadam za 1000 denari.Mozes da mi ja platis otkako ke ja probas nekoe vreme.Ako ne ti faka oko vrati mi ja ,nema problem.
Фала на понудата друже. Но на ниту еден друг тип на риболов не се врзувам за трска како кај мушичарењето, ни на спин, ни тапа ни крап... Сакам нова да биде и само моја :twisted: :D Веке имам постара 2,45 средна до средно спора акција.

_________________
Laissez faire


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Избор на мушичарка
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 05, 2013 5:11 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONНед Ное 20, 2011 6:58 pm
МислењаCOLON25
I konecno mi stigna jadicata sega uste da ja probame kako e na reka i se nadevam deka ke fatime nesto dobro :) a normalno ako se fati ke ima i reportaza. http://tinypic.com/r/2im3k8h/5


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Избор на мушичарка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 16, 2014 1:58 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON621
Ме интересира дали некој има искуство со Шекспирови мушичарки... Ја гледав оваа конкретно https://megafishing.bg/product/3183/muh ... 9ft-5.html ... Секако отворен сум и за други предлози и што би можело да се најде друго за до кај 50 евра... Не барам нешто екстра, туку се заинтересирав за мушичарење од скоро, па кој знае, ако ми се услади може и почесто ќе го практикувам... :P ....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Избор на мушичарка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 16, 2014 2:33 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Јас немам искуство, но оваа е најефтината од Шекспир, марка што не е иста со старата Шекспир, така да најверојатно е од најобичните кинески со налепница на нив...

Фино е ако имаш можност, да ја продрмаш, да видиш каква и е изработката и како лежи во рака

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Избор на мушичарка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 16, 2014 3:34 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
mende_bt НапишиCOLON
I konecno mi stigna jadicata sega uste da ja probame kako e na reka i se nadevam deka ke fatime nesto dobro :) a normalno ako se fati ke ima i reportaza. http://tinypic.com/r/2im3k8h/5
Ova sega go gledam :head_bang:
So zdravje da si ja koristish i golemi ribi da ti ja vitkaat.Pisi nesto za nea.Koja dolzina,koja klasa ti e...
Po rackata mi izgleda deka e #6 mozebi.
Te cekame na musicarskiot sobir 2014. ;)

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Избор на мушичарка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 16, 2014 3:38 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
ljupce НапишиCOLON
Ме интересира дали некој има искуство со Шекспирови мушичарки... Ја гледав оваа конкретно https://megafishing.bg/product/3183/muh ... 9ft-5.html ... Секако отворен сум и за други предлози и што би можело да се најде друго за до кај 50 евра... Не барам нешто екстра, туку се заинтересирав за мушичарење од скоро, па кој знае, ако ми се услади може и почесто ќе го практикувам... :P ....
Ljupce
Ne go gledaj imeto.Shekspir ne e istiot.Za 50 evra najdobro nekoj sto ima kupeno od poeftinite trski( koj gi ima po skopskite prodavnici) moze da ti kaze kako se pogodija.Znam deka Marjan prodavase nekoj kompleti i neznam sto mu ostana.
Jas neznam kako se pogodija onie od BFC.Ako znae nekoj neka kaze.Tie bea okolu 50 evra kolku sto se sekjavam.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Избор на мушичарка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 16, 2014 3:47 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
ljupce НапишиCOLON
Ме интересира дали некој има искуство со Шекспирови мушичарки... Ја гледав оваа конкретно https://megafishing.bg/product/3183/muh ... 9ft-5.html ... Секако отворен сум и за други предлози и што би можело да се најде друго за до кај 50 евра... Не барам нешто екстра, туку се заинтересирав за мушичарење од скоро, па кој знае, ако ми се услади може и почесто ќе го практикувам... :P ....
ke ti se usladi bez gajle,trskava e teska za mafranje za pocetnici pobaraj nekoja so konusna plutana racka i bez taa plutata pozadi(samo strafot da se gleda)inaku dolzina i akcija se vo red za MK i za pocetnik,e sega ako sakas nesto poeftino kupi ama ako ti se usladi :lol: :lol: :lol: spremaj se dobro da se olesnis so nekoe stotceEU.
ako kupuvas od sk ti stojam na raspolaganje zaedno da izbereme nekoja povolna za poeftini pari,no za kratko vreme ke posakas nekolku klasi pokvalitetna.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Избор на мушичарка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 16, 2014 3:50 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
mende_bt НапишиCOLON
I konecno mi stigna jadicata sega uste da ja probame kako e na reka i se nadevam deka ke fatime nesto dobro :) a normalno ako se fati ke ima i reportaza. http://tinypic.com/r/2im3k8h/5
so zdravje da si ja sluzis i pobrzo reportaza da napravis.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Избор на мушичарка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 16, 2014 3:56 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON621
Ви благодарам за советите и знам дека можам да сметам на помош од сите овде. А за тоа што ќе се олеснам некое 100-че во скоро време, ќе се олеснам... Си се знам што стока сум :) ...Само не се брзам сеуште... Ќе разгледувам, ќе се се подраспитам лево десно... Ако е здравје ќе го посетам и мушичкарското собирање и купот, ако се погоди со термини слободни и така...
И за се е крив Zasov... Шо арен човек си бев до пред некој месец... Ни по риба одев... Ни ракија пиев... :lol: ...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Избор на мушичарка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 16, 2014 4:03 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
ilija НапишиCOLON
mende_bt НапишиCOLON
I konecno mi stigna jadicata sega uste da ja probame kako e na reka i se nadevam deka ke fatime nesto dobro :) a normalno ako se fati ke ima i reportaza. http://tinypic.com/r/2im3k8h/5
Ova sega go gledam :head_bang:
So zdravje da si ja koristish i golemi ribi da ti ja vitkaat.Pisi nesto za nea.Koja dolzina,koja klasa ti e...
Po rackata mi izgleda deka e #6 mozebi.
Te cekame na musicarskiot sobir 2014. ;)
Менде живее во Нов Зеланд ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234567»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum